101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gaz dotrze do Wiślicy. Umowa już podpisana

Data publikacji: 29.01.2019 14:56
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wiślica. Podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy gazociągu na terenie miasta i gminy Wiślica

Wiślica. Podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy gazociągu na terenie miasta i gminy Wiślica
Wiślica. 29.01.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Prawdopodobnie pod koniec roku na terenie miasta i gminy Wiślica rozpoczną się prace dotyczące budowy gazociągu. List intencyjny w tej sprawie podpisali dziś podczas sesji rady miejskiej burmistrz Jarosław Jaworski oraz dyrektor Zakładu Gazowniczego w Kielcach Radosław Słoniewski.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie, podkreślił, że dotychczas udało się wydobyć dziedzictwo kulturowe gminy Wiślica, teraz przyszedł czas, aby zadbać o rozwój gospodarczy miasta i gminy.

- To ważna uroczystość dla mieszkańców, którzy będą mieli przede wszystkim dobry i nowoczesny nośnik energii, jakim jest gaz ziemny. Energia gazowa z całą pewnością przyczyni się do rozwoju gospodarczego gminy - podkreśla Krzysztof Lipiec.

Dyrektor Zakładu Gazowniczego w Kielcach Radosław Słoniewski, informuje, że analizie zostały poddane ankiety przeprowadzone wśród mieszkańców dotyczące chęci przyłączenia się do sieci. Przygotowywana jest także koncepcja inwestycji z której wynika, że najwcześniej instalacja zostanie położona w miejscowości Górki.

- Pierwszy etap zakłada wybudowanie dwóch kilometrów gazociągu od strony Nowego Korczyna w kierunku miejscowości Górki. Ponadto główny gazociąg zostanie poprowadzony od strony Buska-Zdroju. Będzie zasilał całą gminę Wiślica z możliwością rozwoju i wejścia do gminy Opatowiec - tłumaczy Radosław Słoniewski.

Wiślica. Podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy gazociągu na terenie miasta i gminy WiślicaWiślica. 29.01.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jarosław Jaworski, burmistrz Wiślicy, podkreśla, że w kontekście walki ze smogiem  inwestycja w ekologiczne paliwo jest bardzo ważna z punktu widzenia samorządu  i  mieszkańców.

- Na 1500 gospodarstw, 1100 jest zainteresowanych inwestycja. Liczymy, że chętnych będzie jeszcze więcej. W gminie mamy problem ze smogiem, a gaz jest neutralny dla środowiska w zawiązku z tym jesteśmy jak najbardziej zainteresowani gazyfikacja gminy - mówi burmistrz.

Burmistrz dodaje, że przyłącza mają być refundowane z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Ponadto w lutym urzędnicy będą pomagali mieszkańcom przygotować i opracować wnioski związane m.in. z wymianą pieców na gazowe. 28 lutego Polska Spółka Gazownictwa przekaże natomiast gminie urządzenie monitorujące jakość powietrza.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution