101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zvonimir Petrović podpisze kontrakt z Koroną

Data publikacji: 31.01.2019 10:59
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Zvonimir Petrović

Zvonimir Petrović
Fot. sportsport.ba

Ofensywny pomocnik Zvonimir Petrović podpisze kontrakt z Koroną Kielce. Utalentowany 18–letni Bośniak z chorwackim paszportem, wiosną będzie występował w Centralnej Lidze Juniorów. – Szczegóły umowy zostały już ustalone. Gotowy do podpisania kontrakt, przesłaliśmy menadżerowi piłkarza – poinformował prezes kieleckiego klubu Krzysztof Zając.

Zvonimir Petrović ma pomóc „żółto–czerwonym” w walce o tytuł mistrzów Polski juniorów starszych, a w przyszłości zasilić pierwszą drużynę Korony.

– Nie bralibyśmy zawodnika jedynie do uzupełnienia składu. Interesują nas piłkarze, którzy w perspektywie będą grali w LOTTO Ekstraklasie, a teraz pomogą nam w walce o jak najwyższe miejsce w Centralnej Lidze Juniorów. Takim graczem jest właśnie Zvonimir. Przyglądaliśmy się temu chłopakowi przez prawie rok. Jest to zawodnik, który może dać nam dużo jakości – powiedział trener juniorów starszych Korony Marek Mierzwa.       

Zvonimir Petrović trenował z kieleckim zespołem od wiosny do lata ubiegłego roku, ale nie mógł występować w lidze, bo dopiero 11 grudnia skończył 18 lat. Problemem było uprawnienie nieletniego zawodnika do gry w Polsce. Jesienią bronił barw drugoligowego bośniackiego klubu NK Vitez. Wystąpił w 14 meczach, w których strzelił 3 gole.

Pierwszy mecz wiosennej części sezonu Centralnej Ligi Juniorów podopieczni Marka Mierzwy rozegrają w drugi weekend marca w Gdyni z Arką.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution