101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jest porozumienie. Startuje pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej

Data publikacji: 31.01.2019 16:02 / Data aktualizacji: 31.01.2019 22:15
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Parking przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Kielce. Parking przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii
Kielce. 24.01.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nagły zwrot w sprawie rozpoczęcia pilotażu sieci onkologicznej. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom program rozpocznie się jednak 1 lutego. Będzie realizowany w województwach świętokrzyskim i dolnośląskim.

Jak informowaliśmy, ze względu na wycofanie się z programu Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze oraz braku podpisania porozumienia przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii z pozostałymi placówkami, czyli szpitalami w Końskich i Starachowicach stosownych umów, pilotaż miał być opóźniony o miesiąc i rozpocząć się 1 marca. Tymczasem, jak informuje Małgorzata Kiebzak, dziś placówki, które będą testowały nowy program podpisały stosowne umowy. Podpisanie kontraktu dotyczącego wdrożenia pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej odbędzie się 1 lutego.

Jak informowaliśmy, Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę, by pilotaż prowadziły trzy, a nie jak początkowo planowano, cztery świętokrzyskie szpitale.

Głównym celem sieci onkologicznej jest poprawa jakości diagnostyki i leczenia, obejmującego także rehabilitację oraz pełną informację o dostępności do świadczeń. Chory będzie miał swojego koordynatora-przewodnika, a wyniki wszystkich badań, którym zostanie poddany, natychmiast trafią do sieci. Doświadczenie zdobyte przez świętokrzyskie i dolnośląskie szpitale zostaną wykorzystane przy wprowadzaniu Krajowej Sieci Onkologicznej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution