101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Po audycie ostateczna decyzja w sprawie zmian w kieleckim starostwie

Data publikacji: 01.02.2019 18:23
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Starostwo Powiatowe

Kielce. Starostwo Powiatowe
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Jeszcze w tym miesiącu audyt w Starostwie Powiatowym nabierze tempa. Kontrole będą zarówno w urzędzie, jak i jednostkach podległych instytucji. W przyszłym tygodniu prace ma rozpocząć specjalny zespół do spraw kontroli, a po wynikach jego pracy, zapadną decyzje, co do przyszłości osób zatrudnionych w urzędzie. W ich pracy będą oceniane rzetelność i zgodność z przepisami prawa.

Choć audyt już się rozpoczął, prowadzony jest powoli, bo zajmuje się nim jedna osoba. Zespół ma docelowo liczyć pięć osób i składać się z obecnych, jak i nowo zatrudnionych pracowników. 

Po zmianie władzy w Starostwie Powiatowym nastąpiła już reorganizacja struktury urzędu. Jak informuje wicestarosta Tomasz Pleban, sprawy kadrowe wciąż są analizowane. Najważniejsze dotyczą wydziałów, które zlikwidowano bądź włączono do innych. Chodzi o wydziały: organizacji i kadr, do spraw informacji i promocji oraz infrastruktury.

- Dwie osoby, które pełniły w nich funkcje naczelników od czasu wprowadzenia nowego zarządu, pozostają na zwolnieniach, jedna rozważa naszą propozycję zmiany stanowiska - mówi wicestarosta. 

Wcześniej podjęta zostanie decyzja dotycząca objęcia funkcji sekretarza. Jeszcze w piątek można było składać oferty na to stanowisko. Jak podaje Tomasz Pleban, wpłynęły dwie: jedna od kobiety, druga od mężczyzny, ale zarząd nie chce na razie ujawniać szczegółów w tej sprawie. W gronie zainteresowanych nie ma Janusza Kozy, byłego sekretarza miasta Kielce, którego nazwisko padało w kontekście obsady tego stanowiska.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution