101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

F-Band dał popis w Studiu Gram Radia Kielce

Data publikacji: 09.02.2019 21:10
Autor: Michał Kita / Kategoria: Kultura
Komentarze
09.02.2019 Radio Kielce. Studio Gram. Koncert zespołu FBand w składzie Artur Frączek  gitara i śpiewTomasz Frączek  gitara basowa i śpiew oraz Łukasz Frączek  perkusja

09.02.2019 Radio Kielce. Studio Gram. Koncert zespołu F-Band w składzie Artur Frączek - gitara i śpiew,Tomasz Frączek - gitara basowa i śpiew oraz Łukasz Frączek - perkusja
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rockowa grupa F-Band zagrała dla słuchaczy Radia Kielce. Koncert odbył się w Studiu Gram, a obszerne fragmenty występu transmitowane były bezpośrednio na antenie Radia Kielce w audycji Made in Kielce.

Zespół F-Band to pierwsze w Polsce rodzinne, rockowe trio muzyczne. W skład grupy wchodzą Artur Frączek - ojciec, ceniony gitarzysta, wokalista i kompozytor oraz synowie: Tomasz Frączek - gitara basowa i śpiew oraz Łukasz Frączek - perkusja.

F- Band podczas ponad godzinnego występu zaprezentował swoje autorskie utwory, a także kompozycje do tekstów Tomasza Kordeusza i Ireneusza Kocyłaka. Nie zabrakło także piosenek zespołu Crossrock, czyli grupy założonej w 1994 roku przez Artura Frączka, która swoje pierwsze utwory zarejestrowała właśnie w radiowym Studiu Gram.

Lider F- Bandu Artur Frączek ocenia, że koncertowy powrót w mury kieleckiej rozgłośni był bardzo przyjemny. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem.

- Dotychczas nagraliśmy cztery nowe utwory, chcemy zarejestrować ich jeszcze więcej i być może wydać nawet płytę. Poza tym, chcemy grać jak najwięcej koncertów, aby docierać z naszym przekazem do jak największej liczby słuchaczy - zaznacza.

Publiczność zgromadzona w Studiu Gram entuzjastycznie przyjęła występ zespołu F-Band.

- Koncert nam się bardzo podobał. Między członkami zespołu dało się wyczuć bardzo dobrą rodzinną atmosferę. Daliśmy się wciągnąć. Grupa zaprezentowała także wysoki poziom pod względem muzycznym i tekstowym - mówili słuchacze.

Jak podkreśla Tomasz Wawszczak, który niemal od początku śledzi muzyczne poczynania rodziny Frączków - koncert był bardzo dobry.

- Generalnie uwielbiam twórczość zespołu Crossrock, którego założycielem był Artur Frączek. Od samego początku śledziłem rozwój jego kariery. Następnie po rozpadzie grupy Artur zaczął koncertować ze swoimi synami, ale w dalszym ciągu z wielką przyjemnością przychodzę na ich koncerty - dodaje.

Już 23 lutego w Studiu Gram dla słuchaczy Radia Kielce zaprezentuje się zespół ANKH. Zaproszenia na ten koncert będziemy rozdawać podczas audycji na antenie Radia Kielce.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution