101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejne prace przy budowie obwodnicy Morawicy

Data publikacji: 05.02.2019 13:37
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Morawica. 15.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rozpoczęły się prace przygotowujące teren przy budowie obwodnicy Morawicy. Pracownicy prowadzą właśnie wycinkę drzew na odcinku od Bilczy. Jak mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad właściwa budowa rozpocznie się po otrzymaniu decyzji związanych ze zmianami w projekcie nowej drogi.

Cała inwestycja składa się z dwóch etapów. Pierwszy to przebudowa istniejącego 4-kilometrowego fragmentu drogi krajowej nr 73 od ul. Ściegiennego w Kielcach do Bieleckich Młynów. Będzie to droga dwujezdniowa o przyspieszonym ruchu z czterema skrzyżowaniami. Zaplanowano również kładkę dla pieszych w Bilczy.

Drugi etap to budowa właściwej obwodnicy omijającej Morawicę od północy, aż do Woli Morawickiej. Urzędnicy przygotowują się do ogłoszenia przetargu na jej wykonanie. Docelowo cała trasa będzie miała 8 km długości.

Planowana obwodnica MorawicyFot. GDDKiA

Wykonawca pierwszego etapu podczas budowy uwzględnił mniej rygorystyczne normy dotyczące hałasu. W związku z tym będzie mniej ekranów akustycznych.

W planach jest także budowa odcinka łączącego przygotowywaną obwodnicę od strony Kielc z drogą wojewódzką nr 766 na Pińczów. Jak mówi Karol Rożek ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, połączenie obu tras pozwoli na całkowite ominięcie Morawicy od północy.

Pierwszy etap obwodnicy Morawicy to koszt około 78 milionów złotych. Koszt drugiego poznamy po ogłoszeniu przetargu.

Wykonawca planuje zakończenie prac nad wschodnią częścią obwodnicy w 2022 roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution