101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie zaskoczyli wiedzą na temat Sejmu

Data publikacji: 06.02.2019 14:57
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konkurs Wiedzy o Sejmie. Po prawej Krzysztof Lipiec poseł PiS

Konkurs Wiedzy o Sejmie. Po prawej Krzysztof Lipiec- poseł PiS
Mniów. 06.02.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kilkudziesięciu uczniów Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Mniowie wzięło udział w Konkursie Wiedzy o Sejmie. Organizatorem przedsięwzięcia, wraz z Biurem Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, był poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich Struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzysta w rozmowie z Radiem Kielce podkreślił, że zaszczepianie wśród młodzieży idei parlamentaryzmu z pewnością zaowocuje w przyszłości.

- Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, dlatego jestem wdzięczy zarówno młodzieży jak i kadrze pedagogicznej za świetne przygotowanie. Konkurs wypadł wyśmienicie, uczniowie pokazali się od jak najlepszej strony udowadniając, że w tak młodym wieku dysponują ogromną wiedzą na temat Sejmu. Mam przekonanie, że ten dzień utkwi im mocno w pamięci - dodaje.

Uczniowie biorący udział w teście wiedzy o Sejmie zaznaczali, że zajęcia prowadzone przez pracowników Biura Komunikacji Społecznej Sejmu były bardzo interesujące.

Zwycięzcą konkursu został Bartłomiej Gaik, uczeń klasy ósmej, który zaznacza, że konkurs był dobrym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej na co dzień podczas zajęć.

- Na ogół pytania nie były skomplikowane, jednak największą trudność sprawiły mi dotyczące liczby posłów zasiadających w Sejmie - powiedział.

Monika Strzydnicka-Raczkowska z Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu zaznacza, że test wiedzy poprzedził wykład dotyczący historii polskiego parlamentaryzmu, a także procedur legislacyjnych.

- Poprzez takie zajęcia chcemy młodzieży pokazać, że wszystkie decyzje jakie zapadają w Sejmie dotyczą także ich samych. Wszystkie pytania konkursowe opierały się o znajomość konstytucji i regulaminu Sejmu - dodała.

Andrzej Mazur, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mniowie, zaznaczył, że w konkursie wzięło udział 19 uczniów, natomiast ponad 80 uczestniczyło w wykładzie przeprowadzonym przez przedstawicieli Sejmu.

- Historia polskiego parlamentaryzmu jest bardzo długa, pod tym względem nie mamy się czego wstydzić, dlatego liczny udział młodzieży naszej szkoły w konkursie zorganizowanym przez posła Krzysztofa Lipca jest bardzo cenną inicjatywą - dodaje.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który ufundował nagrodę za pierwsze miejsce. Kolejne dwie sponsoruje kierownictwo wszechnicy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution