101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kardiologia w Starachowicach będzie miała lepszy sprzęt

Data publikacji: 06.02.2019 15:42
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Konferencja w urzędzie marszałkowskim. Na zdjęciu: Mariusz Gosek - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Marek Bogusławski - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego
Kielce. 06.02.2019 / Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego / Radio Kielce

1 milion 750 tysięcy złotych otrzyma Szpital Powiatowy w Starachowicach na doposażenie oddziału kardiologicznego. Taką decyzję podjął dziś zarząd województwa.

Jak informuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia, za te pieniądze szpital kupi sprzęt diagnostyczny oraz aparaturę do leczenia pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi.

- Bardzo się cieszymy, że będzie można wspomóc oddział kardiologiczny, który wnioskował o te fundusze. Skorzystają z tego nie tylko mieszkańcy Starachowic, ale całego powiatu starachowickiego - dodał Marek Bogusławski.

Jak przypomniał Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego, z wnioskiem o wsparcie oddziału kardiologicznego szpital w Starachowicach wystąpił jeszcze do poprzedniego zarządu województwa.

- Zdecydowaliśmy przyznać pieniądze, które wesprą działalność starachowickiej kardiologii. To pokazuje, że urząd marszałkowski wspiera nie tylko sobie podległe szpitale, ale także lecznice w całym województwie - dodał Andrzej Pruś.

Jak informowaliśmy, w ostatnim czasie Szpital Powiatowy w Starachowicach zakupił także za ponad 2 miliony złotych angiograf do pracowni hemodynamiki, w której wykonywane są koronarografie, czyli badania obrazujące stan tętnic wieńcowych, jak również wszczepianie i wymiana kardiowerterów i stymulatorów serca oraz zabiegi angioplastyki, polegające na poszerzeniu zwężonych żył lub tętnic za pomocą specjalnych baloników.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution