101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kardiologia w Starachowicach będzie miała lepszy sprzęt

Data publikacji: 06.02.2019 15:42
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Konferencja w urzędzie marszałkowskim. Na zdjęciu Mariusz Gosek  członek zarządu województwa świętokrzyskiego Renata Janik  wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski  członek zarządu województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego

Konferencja w urzędzie marszałkowskim. Na zdjęciu: Mariusz Gosek - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Marek Bogusławski - członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego
Kielce. 06.02.2019 / Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego / Radio Kielce

1 milion 750 tysięcy złotych otrzyma Szpital Powiatowy w Starachowicach na doposażenie oddziału kardiologicznego. Taką decyzję podjął dziś zarząd województwa.

Jak informuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia, za te pieniądze szpital kupi sprzęt diagnostyczny oraz aparaturę do leczenia pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi.

- Bardzo się cieszymy, że będzie można wspomóc oddział kardiologiczny, który wnioskował o te fundusze. Skorzystają z tego nie tylko mieszkańcy Starachowic, ale całego powiatu starachowickiego - dodał Marek Bogusławski.

Jak przypomniał Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego, z wnioskiem o wsparcie oddziału kardiologicznego szpital w Starachowicach wystąpił jeszcze do poprzedniego zarządu województwa.

- Zdecydowaliśmy przyznać pieniądze, które wesprą działalność starachowickiej kardiologii. To pokazuje, że urząd marszałkowski wspiera nie tylko sobie podległe szpitale, ale także lecznice w całym województwie - dodał Andrzej Pruś.

Jak informowaliśmy, w ostatnim czasie Szpital Powiatowy w Starachowicach zakupił także za ponad 2 miliony złotych angiograf do pracowni hemodynamiki, w której wykonywane są koronarografie, czyli badania obrazujące stan tętnic wieńcowych, jak również wszczepianie i wymiana kardiowerterów i stymulatorów serca oraz zabiegi angioplastyki, polegające na poszerzeniu zwężonych żył lub tętnic za pomocą specjalnych baloników.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution