101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poświęcili się nauce. Premier docenił wysiłek

Data publikacji: 06.02.2019 17:28
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
06.02.2019 Kielce. UW. Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów i MEN dla najlepszych uczniów. Stypendia wręczyli wicekurator Katarzyna Nowacka i pełnomocnik wojewody Wiktor Michał Kowalski

06.02.2019 Kielce. UW. Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów i MEN dla najlepszych uczniów. Stypendia wręczyli wicekurator Katarzyna Nowacka i pełnomocnik wojewody Wiktor Michał Kowalski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najlepsi uczniowie z ponad stu szkół z całego regionu spotkali się dziś w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Jak informuje Katarzyna Nowacka świętokrzyski wicekurator oświaty, dla młodych ludzi to wyjątkowy dzień, bowiem za swoje dokonania otrzymali ważne stypendia.

- Mamy 131 stypendystów Prezesa Rady Ministrów i 4 ministra do spraw oświaty oraz wychowania. Są to uczniowie o najlepszych wynikach w nauce w swoich szkołach. Świadczy to o dużej aktywności edukacyjnej tych młodych ludzi - mówi Katarzyna Nowacka.

Jeden z wyróżnionych, Bartosz Świostek z Niepublicznego Technikum Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach nie ukrywa, że dla niego stypendium Prezesa Rady Ministrów to wyróżnienie wyjątkowe, bowiem niewielu uczniom w Polsce udaje się go zdobyć.

Również Maciej Standerski uczeń I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie czuje się doceniony. Jak podkreśla długo na to pracował i czasem dla nauki rezygnował z wyjścia z kolegami. Jego zdaniem kluczem do sukcesu jest systematyczność.

O systematyczności mówi również Cezary Wegenko uczeń z I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego w Kielcach.

- Rzeczywiście stypendium jest to swego rodzaju nagroda, która sprawia, że czujemy się docenieni. Jest to też motywacja do dalszej nauki, tym bardziej, że otrzymuje się je za najwyższą średnią ocen w szkole, więc konkurencja jest duża. Ale myślę, że systematyczna praca wystarczy, żeby takie stypendium zdobyć - twierdzi Cezary.

Jego średnia ocen to 5,5. Stypendium planuje wydać między innymi na książki i materiały, które pomogą mu w nauce. Ale część pieniędzy przeznaczy na swoją pasję, czyli muzykę. Sam gra w zespole muzycznym.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów to w sumie 2580 złotych. Wypłacane jest w dwóch transzach. Natomiast Stypendium Ministra Edukacji Narodowej wynosi 3 tysiące i uczeń otrzymuje całą kwotę jednorazowo.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution