101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Grypa szaleje. Kolejny szpital ogranicza odwiedziny

Data publikacji: 07.02.2019 12:13
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Starachowice. Szpital powiatowy.

Starachowice. Szpital powiatowy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szpital Powiatowy w Starachowicach ogranicza odwiedziny z powodu grypy i infekcji grypopochodnych. Jak informuje Katarzyna Arent, dyrektor starachowickiej lecznicy, dotychczas w szpitalu nie stwierdzono przypadku lub podejrzenia zachorowania na grypę, jednak ograniczenie odwiedzin zostało wprowadzone profilaktycznie.

- Nie chcemy dodatkowo narażać naszych pacjentów na zachorowanie na tę groźną chorobę - mówi Katarzyna Arent. 

Zgodnie z wprowadzonymi ograniczeniami, przy pacjencie może znajdować się tylko jedna osoba odwiedzająca.

- Odwiedziny osób bliskich są bardzo ważne, ale prosimy o to, by przy łóżku chorego znajdowała się tylko jedna osoba. Prosimy także o pozostawianie okryć wierzchnich w bezpłatnej szatni działającej na terenie szpitala - dodała Katarzyna Arent.

Jak informowaliśmy, z powodu grypy ograniczenie odwiedzin obowiązuje w pawilonie pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, gdzie przy dziecku może przebywać maksymalnie jedna osoba.

Ograniczenie obowiązuje także na oddziałach nefrologicznym, kardiologicznym i chirurgii w Szpitalu Specjalistycznym w Końskich oraz w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka. 

Zakaz odwiedzin z powodu żółtaczki obowiązuje z kolei na oddziale chirurgicznym i oddziale wewnętrznym w Szpitalu Specjalistycznym w Jędrzejowie.

Zakaz odwiedzin obowiązuje także w klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, a w pozostałych klinikach i oddziałach ŚCO obowiązuje ograniczenie odwiedzin: przy pacjencie może przebywać tylko jedna osoba odwiedzająca.

W ostatnim tygodniu stycznia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach zanotowało ponad 3,5 tysiąca przypadków zachorowań na grypę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution