101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przyszłość i przeszłość dla nauczycieli oraz psychologów

Data publikacji: 08.02.2019 12:31 / Data aktualizacji: 11.02.2019 05:53
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dwie rocznice przybliży konferencja dla nauczycieli, która odbędzie się dziś w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Doktor Anna Hajdukiewicz, dyrektor Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach, organizator wydarzenia mówi, że z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 60-lecia poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się wiele zarówno na temat przeszłości szkolnictwa na ziemiach polskich, jak i nowoczesnych metod planowania przyszłości uczniów.

- W tej chwili różne neuronauki i badania naukowe pomagają nam młodego człowieka i sposoby jego funkcjonowania lepiej poznać. Z tego względu mamy cztery panele. Wystąpią pedagog, psycholog, logopeda, doradca zawodowy. Podejmiemy tematykę związaną zarówno z postępem jak i zagrożeniami, na przykład cyberprzemocą - mówi dyrektor kieleckiej poradni.

Jak podkreśla Anna Hajdukiewicz - zaplanowano też wykład przedstawiający historyczny aspekt szkolnictwa i walkę o powrót Polski na mapę Europy. Konferencja przeznaczona jest głównie dla nauczycieli, ale organizatorzy mają nadzieję, że wezmą w niej udział również inne osoby pracujące w szkole lub biorące udział w diagnozowaniu i terapii uczniów z problemami.

- Konferencja jest przeznaczona dla bardzo szerokiego spektrum osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Kierujemy ją do nauczycieli, wychowawców, doradców zawodowych, pedagogów szkolnych, psychologów. Tematyka jest bardzo rozległa - zapowiada Anna Hajdukiewicz.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 11:00. Wykłady odbywać się będą w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution