101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Aktorka z Hollywood chce kupić stroje z Folk Fashion

Data publikacji: 08.02.2019 15:13 / Data aktualizacji: 08.02.2019 22:03
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Kultura
Komentarze
Stroje z kolekcji inspirowanej świętokrzyskim strojem ludowym które zaprojektowała Ewy Tokarczyk uczennicy III roku wzornictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pod okiem projektantki Augustyny Nowackiej

Stroje z kolekcji inspirowanej świętokrzyskim strojem ludowym, które zaprojektowała Ewy Tokarczyk, uczennicy III roku wzornictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pod okiem projektantki Augustyny Nowackiej
Fot. archiwum prywatne

Stroje z Folk Fashion zainteresowały aktorkę z Hollywood. Dagmara Domińczyk, amerykańska aktorka pochodząca z Kielc, odtwórczyni roli Mercedes w filmie „Hrabia Monte Christo”, chce kupić ubrania z kolekcji inspirowanej świętokrzyskim strojem ludowym. Zaprojektowali je studenci wzornictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pod okiem projektantki Augustyny Nowackiej.

Aktorka zobaczyła je w mediach społecznościowych i wyraziła zainteresowanie nabyciem.

- To miłe, że kolekcja spodobała się gwieździe takiego formatu. Z tym wiąże się również szansa na karierę dla autorki projektów - mówi Augustyna Nowacka.

Dagmarze Domińczyk spodobały się dwa żakiety autorstwa Ewy Tokarczyk, uczennicy III roku wzornictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Autorka strojów przyznaje, że to dla niej ogromne wyróżnienie i najlepsza nagroda za pracę. Dodaje, że inspirowała się w swych pracach drewnianą rzeźbą artysty Andrzeja Kozłowskiego ze Skarżyska-Kamiennej.

Kolekcja „Świętokrzyski Folk Fashion” została zaprezentowana w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution