101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gwiazdy zainaugurowały zajęcia piłki ręcznej w Pińczowie

Data publikacji: 08.02.2019 22:55
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Pińczów. Inauguracja szkółki Champions Handball Academy. Grzegorz Tkaczyk

Pińczów. Inauguracja szkółki Champions Handball Academy. Grzegorz Tkaczyk
08.02.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Inauguracyjny wspólny trening piłki ręcznej poprowadziły legendy szczypiorniaka w ramach zakładanej w Pińczowie pierwszej w regionie szkółki Champions Handball Academy dla najmłodszych. Ponad 60 dzieci trenowało pod czujnym okiem Sławomira Szmala, Karola Bieleckiego i Grzegorza Tkaczyka w pińczowskiej hali widowiskowo-sportowej. Z zajęć zadowolone były nie tylko dzieci, ale i rodzice uczestniczący w treningu mistrzów.

Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, cieszy się, że udało się doprowadzić do stworzenia akademii. Liczy, że miasto doczeka się zawodników na miarę mistrzów piłki ręcznej.

- Głównie chodzi o to, aby im wszczepić zamiłowanie do sportu, rekreacji. Chcemy, żeby te dzieci nie siedziały przed komputerem czy telewizorem, tylko zażyły ruchu - mówi burmistrz.

Sławomir Szmal - podkreśla, że sport przede wszystkim aktywizuje dzieci. W szczególności te młodsze w wieku 6-9 lat. Jak mówi, w pińczowskich dzieciach drzemie duży potencjał. Jak podkreśla, sam zaczynał swoją przygodę z piłką ręczną w wieku 7 lat.

- Pamiętajmy, że piłka ręczna jest grą ogólnorozwojową. Obserwowałem dzieci za granicą, które w wieku trzech lat bawiły się w piłkę ręczną, to dlaczego u nas nie mogą od szóstego roku życia. Ja pochodzę z mniejszej miejscowości niżeli Pińczów i jak widać przy ciężkiej pracy, można osiągnąć bardzo wiele - podkreśla Sławomir Szmal.

Zajęcia prowadzone będą w grupach 20-osobowych, w Zespole Szkół nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Pińczowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution