101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zimowa aura niestraszna piechurom

Data publikacji: 09.02.2019 12:58
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Zbiórka uczestników XX Rajdu Walentynkowego Klubu Turystyki Pieszej PTTK Przygoda

Kielce. Zbiórka uczestników XX Rajdu Walentynkowego Klubu Turystyki Pieszej PTTK "Przygoda"
09.02.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób uczestniczy w jubileuszowym XX Rajdzie Walentynkowym Klubu Turystyki Pieszej PTTK "Przygoda". Piechurzy przejdą dystans około 7 kilometrów z Krajna do Ciekot przez Górę Wymyśloną.

Jak mówi Jan Wiórek, prezes klubu, marsz walentynkowy jest okazją do tego, aby utwierdzić się w przekonaniu, że Góry Świętokrzyskie są urzekające i równie piękne o każdej porze roku.

- Nasz klub organizuje wędrówki co weekend przez cały rok, dlatego sezonowe niedogodności nie są dla nas problemem. Ponadto, podczas wielu imprez z udziałem turystów z całego kraju piechurzy bardzo sobie chwalą nasze regionalne widoki - dodaje.

Zdaniem uczestników rajdu, walentynkowa wyprawa jest doskonałą okazją do wspólnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy okazji podziwiania świętokrzyskich krajobrazów.

- Tegoroczna zima jest zdecydowanie łagodniejsza od tych z przeszłości, dlatego dzisiejsza wędrówka nie stanowi dla nas problemu. Obojętnie czy latem, czy zimą, nasze górskie spacery sprawiają nam dużo przyjemności - mówili. 

Po zakończeniu rajdu na jego uczestników z okazji zbliżającego się święta zakochanych czeka biesiada przy ognisku i muzyce w Ciekotach. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution