101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Od dziś w Morawicy ślub cywilny w dworskiej oficynie

Data publikacji: 09.02.2019 17:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
09.02.2019 Morawica. Oficyna dworska w parku

09.02.2019 Morawica. Oficyna dworska w parku
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zabytkowa oficyna dworska w parku miejskim w Morawicy oficjalnie zainaugurowała działalność, jako sala ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Jako pierwsi zawarli związek małżeński we wnętrzach historycznej zabudowy państwo Sylwia i Karol Gawiorowie.

Jak podkreślali, w tym szczególnym i wyjątkowym dla nich dniu towarzyszył im duży stres. Jednak zgodnie stwierdzili, że miejsce, w którym wzięli ślub bardzo im się podoba.

- To dla nas duży zaszczyt, że jako pierwsi mogliśmy wziąć tutaj ślub. Czekaliśmy na otwarcie właśnie tej sali. To miejsce jest jak z bajki - dodali.  

Edyta Chłąd, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Morawicy, podkreśla, że teraz wszystkie śluby będą odbywały się w zabytkowej scenerii.

- Każde nowe małżeństwo będzie zawierane w naszej nowej sali ślubów. To miejsce bardzo nowoczesne, a jednocześnie kameralne, ponieważ może pomieścić około 30-  40 osób. W związku z tym, w przypadku ślubów liczniejszych np. przy udziale stu lub więcej gości, ceremonia będzie się odbywać w Centrum Kultury w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Morawica - zaznaczyła.

Jak powiedział Marcin Dziewięcki, zastępca burmistrza Morawicy, oficyna dworska zbudowana została w drugiej połowie XIX wieku i w przeszłości stanowiła część zabudowań gospodarczych przy dworze mieszczącym się w centrum zabytkowego parku.

- Pomysł na przeniesienie sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego do tego miejsca zrodził się z chęci podkreślenia znaczenia tego ważnego momentu w życiu każdego człowieka, jakim jest małżeństwo - dodał.

Koszt przystosowania wnętrza dawnej oficyny dworskiej na potrzeby Urzędu Stanu Cywilnego wyniósł prawie 160 tysięcy złotych, a środki na ten cel w całości pochodziły z budżetu gminy.

Park w Morawicy, na terenie którego znajduje się oficyna dworska, został wpisany do rejestru zabytków w 1957 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution