101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kino już działa. Darmowe seanse do końca roku

Data publikacji: 09.02.2019 18:43
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Kultura
Komentarze
Seans w kinie w Nagłowicach

Seans w kinie w Nagłowicach
Nagłowice. 09.02.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach działa kino. Do końca roku w każdą sobotę projekcje filmów są za darmo. Udało się to dzięki pieniądzom z funduszu sołeckiego miejscowości Nagłowice.

- Podpisana została umowa, tak zwany parasol licencyjny, który umożliwia odtwarzanie filmów publicznie. Zgodnie z umową wszystkie seanse są darmowe - informuje Lidia Titow, dyrektor Samorządowego Centrum Bibliotek i Kultury „Dworek Reja”.

Jak dodaje są jednak obostrzenia, których muszą przestrzegać, np. nie można upubliczniać tytułów filmów. Repertuar dostępny jest w Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach.

- O tym, że kino zostało uruchomione zadecydowały warunki istniejące w Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach. Mamy profesjonalny projektor, duży ekran i widownię to kino świetnie się odnalazło - mówi dyrektor Titow.

O tym, że kino w Nagłowicach to bardzo dobry pomysł mówili mieszkańcy, którzy przyszli dziś ze swoimi dziećmi na bajkę. Jak podkreślali teraz, aby obejrzeć bajkę lub film na dużym ekranie nie muszą wyjeżdżać z Nagłowic co jest dużym udogodnieniem. Ponadto - jak mówili mieszkańcy Nagłowic - wyjście do kina daje również możliwość spotkania znajomych i ciekawego spędzenia wolnego czasu.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach darmowe seanse filmowe do końca roku  odbywać się będą w każdą sobotę. O godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 18.00 dla młodzieży i dorosłych. Zgodnie z parasolem licencyjnym w jednym seansie może uczestniczyć do 100 osób.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution