101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tenis, badminton i fotografia. Szkoła otwiera nowe kierunki

Data publikacji: 10.02.2019 10:10
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach
Kielce. 07.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dwa kolejne kierunki sportowe chce uruchomić od września dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach. Będzie to tenis stołowy i badminton.

Ryszard Mańko, dyrektor placówki, poinformował, że oprócz dyscyplin zespołowych jak piłka nożna, ręczna i siatkówka zdecydowano się również postawić na indywidualne.

- Te dyscypliny cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Dlatego do września chcemy zakupić cztery profesjonalne korty do badmintona i uzupełnić sprzęt do tenisa stołowego - powiedział dyrektor.

Dodał, że z kolei w szkole branżowej ma zostać utworzony kierunek fotograf.

- Docierają do nas informacje z rynku pracy, że fotografów poszukują m.in. agencje reklamowe, czy wydawnictwa i stąd taka decyzja - zaznaczył Ryszard Mańko.

Placówka ma odpowiednią bazę, ponieważ w technikum funkcjonują kierunki: technik cyfrowych procesów graficznych oraz technik fotografii i multimediów. Są więc dwie ciemnie fotograficzne, atelier fotograficzne oraz wyspecjalizowani nauczyciele tych kierunków.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach od nowego roku szkolnego uruchomi 16 klas pierwszych. W placówce funkcjonuje liceum ogólnokształcące, technikum, szkoła branżowa, niepubliczne liceum oraz szkoła mistrzostwa sportowego Związki Piłki Ręcznej w Polsce.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution