101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trwają przygotowania do wielkiego balu charytatywnego w Skarżysku

Data publikacji: 11.02.2019 12:07 / Data aktualizacji: 15.02.2019 11:57
Autor: Radosław Podsiadły , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
XIX Wielki Bal Charytatywny w Skarżysku Kamiennej. Na zdjęciu poseł Maria Zuba i Anna Maria Anders

XIX Wielki Bal Charytatywny w Skarżysku Kamiennej. Na zdjęciu: poseł Maria Zuba i Anna Maria Anders
Fot. bpdm.kprm.gov.pl

Broszkę podarowaną przez wicepremier Beatę Szydło, piłkę z podpisem Zbigniewa Bońka i obraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II, podarowany przez biskupa radomskiego będzie można wylicytować, podczas 20. Balu Charytatywnego w Skarżysku - Kamiennej. Jedną z najstarszych imprez tego typu w regionie organizuje Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej

Ksiądz Jerzy Karbownik, kustosz Sanktuarium, przypomina, że w organizację balu zaangażowanych jest wiele osób. Tradycyjnie wydarzenie ma patrona, a w tym roku będzie nim wicepremier Beata Szydło.

Na aukcję trafi też album z filmami wydanymi z okazji stulecia niepodległości, podarowany przez wicepremiera Piotra Glińskiego i przedmioty przekazane przez marszałka województwa i wojewodę. Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Cierniewski, który również zlicytuje swoją płytę.

Wszystkie uzyskane pieniądze zostaną przekazane na działalność Domu Miłosierdzia. Funkcjonuje tam całoroczna noclegownia i jadłodajnia. Rocznie wydawanych jest około 35 tysięcy posiłków. Budynek w tym roku przeszedł gruntowny remont. Wymieniony został dach i okna, pomieszczenia zostały pomalowane, wymieniono także łóżka.

Bilety w cenie 550 złotych można kupić przy Sanktuarium, a bal odbędzie się jutro w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution