101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konkurs „Jak Śliwka w kompot”. Coraz mniej czasu na zgłoszenie

Data publikacji: 11.02.2019 13:21
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
29.11.2018 Kielce Instytut Dizajnu

29.11.2018 Kielce Instytut Dizajnu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Jak Śliwka w kompot” - to tytuł najbliższej wystawy w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Ekspozycji towarzyszy konkurs, w którym uczestnicy muszą za pomocą ilustracji zinterpretować znak autorstwa Karola Śliwki, zatytułowany „100 lat cyrku polskiego”.

Zmarły w ubiegłym roku Karol Śliwka był jednym z najważniejszych polskich projektantów grafiki użytkowej. Podczas swojej przeszło 60-letniej kariery stworzył setki znaków graficznych, z których wiele funkcjonuje do dzisiaj. Projekty takie, jak PKO, Instytut Matki i Dziecka, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż zaskakują swoją prostą formą, która łączy się z trafną symboliką.

Jak wyjaśnia Dominika Janicka, projektant z Instytutu Dizajnu, do jednej z jego prac nawiązuje zabawa.

- Konkurs polega na ilustracyjnym zinterpretowaniu znaku pana Karola Śliwki „100 lat cyrku polskiego”. Zapraszamy wszystkich, aby użyli swojej wyobraźni i w sposób kreatywny oddali za pomocą ilustracji treść tego znaku. Wszystkie informacje są dostępne na naszej stronie: www.idkielce.pl, zakładka konkurs. Termin nadsyłania prac to 18 lutego - podkreśla Dominika Janicka, więc czasu jest coraz mniej.

Swoich sił mogą próbować zarówno amatorzy, jaki i profesjonalni ilustratorzy. Grafiki można wysłać tylko drogą elektroniczną. Jedną z nagród w konkursie jest uczestnictwo wygranej pracy w kieleckiej odsłonie wystawy „Jak Śliwka w kompot”, która będzie mieć miejsce w czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach. Wyniki zostaną oficjalnie ogłoszone podczas wernisażu wystawy „Polscy Projektanci, polskie projekty: Karol Śliwka”, która odbędzie się 22 lutego o godzinie 18.00.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution