101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Klub zamiast koalicji? Radni czekają na ruch prezydenta

Data publikacji: 11.02.2019 14:21 / Data aktualizacji: 11.02.2019 20:33
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Na zdjęciu prezydent Kielc Bogdan Wenta i Danuta Papaj  wiceprezes Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie

Kielce. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Na zdjęciu: prezydent Kielc Bogdan Wenta i Danuta Papaj - wiceprezes Stowarzyszenia "Projekt Świętokrzyskie"
06.12.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wciąż nie wiadomo, na jakich zasadach będzie funkcjonować klub prezydencki, którego utworzenie zaproponował zaraz po wyborach prezydent Kielc Bogdan Wenta. Klub miał zastąpić formalną koalicję w radzie miasta. Okazuje się jednak, że choć przedstawiciele wszystkich ugrupowań mówią o dobrej współpracy z nową władzą, to włączenie się w działalność klubu nie jest już tak oczywiste.

Paweł Gągorowski, pełnomocnik prezydenta Kielc twierdzi, że regulamin funkcjonowania klubu ma być gotowy do końca lutego.

- Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu będziemy wiedzieli, czy radni są zainteresowani członkostwem - dodał.

- Inicjatywa jest po stronie prezydenta - twierdzi z kolei Kamil Suchański z klubu radnych Projekt Świętokrzyskie Bezpartyjny i Niezależny, czyli ugrupowania, które do wyborów szło wspólnie z Bogdanem Wentą.

- Czekamy na przedstawienie propozycji i jako radni się do tego odniesiemy. Czasem mamy różne poglądy, jednak nie gramy przeciwko sobie - powiedział Kamil Suchański.

W podobnym tonie wypowiada się Agata Wojda, szefowa klubu Koalicji Obywatelskiej.

- Inicjatorem klubu jest Bogdan Wenta i z jego strony powinna wyjść propozycja, dotycząca zasad współpracy - mówi.

- Jesteśmy niezależni i na razie nie ma opcji, aby klub prezydencki funkcjonował z naszym udziałem - informuje Jarosław Karyś, szef klubu PiS w kieleckiej radzie miasta. Dodaje, że współpraca może zostać oficjalnie sformalizowana, jednak na innych zasadach.

- Rozumiem słowo koalicja, rozumiem, co oznacza opozycja. Natomiast nie bardzo wiem, o co może chodzić z klubem prezydenckim. Współpraca z prezydentem układa się dobrze, mam nadzieję, że to się nie zmieni. Obecnie nie wykluczamy koalicji z prezydentem, ale nie kosztem utraty naszej podmiotowości - twierdzi Jarosław Karyś.

Nieoficjalnie mówi się, że o tym, kto przystąpi do klubu prezydenckiego zadecyduje reorganizacja urzędu miasta i podział stanowisk. Do obsadzenia są wciąż fotele wiceprezydentów, a o te funkcje zabiegają wszystkie siły polityczne w kieleckiej radzie miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution