101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zmiany w naborze do szkół. Limitów nie będzie

Data publikacji: 11.02.2019 15:01
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
28.01.2019 Kielce. Spotkanie rodziców w sprawie naboru do szkół średnich. Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj i zastępca prezydenta Marcin Różycki

28.01.2019 Kielce. Spotkanie rodziców w sprawie naboru do szkół średnich. Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj i zastępca prezydenta Marcin Różycki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Duże zmiany szykują się w naborze do kieleckich szkół średnich. W poprzednich latach kandydaci w elektronicznym systemie rekrutacji mogli wybrać maksymalnie trzy szkoły, do których chcą się dostać. Teraz ten limit ma być zniesiony.

Jak mówi Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc, wiąże się to z podwójnym rocznikiem młodych ludzi, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w szkołach średnich.

- Kandydaci będą mogli wybrać tyle szkół ile będą chcieli. Podobnie jest w kilku miastach w Polsce i taki sposób rekrutacji przynosi efekty - mówi Marcin Różycki.

Kolejnym powodem są oczekiwania rodziców. Jak tłumaczy Marcin Różycki, o zniesienie limitu wnioskowała Magdalena Fogiel-Litwinek, mama dziecka w 3 klasie gimnazjum, która była inicjatorką spotkań rodziców z władzami Kielc.

Magdalena Fogiel-Litwinek tłumaczy, że zniesienie limitu szkół sprawi, iż wielu absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów będzie miało spokojne wakacje. W ubiegłych latach duża grupa młodych ludzi po pierwszym naborze nie dostawała się do żadnej szkoły.

- Uczeń, który w ubiegłym roku wybierał trzy bardzo dobre szkoły i nie dostał się do żadnej, musiał w stresie czekać na rekrutację uzupełniającą na wolne miejsca, które pozostały placówkach. Jeżeli limit trzech szkół wybieranych przy rekrutacji zniknie, to zdecydowana większość kandydatów już po pierwszej rekrutacji będzie wiedziała, do jakiej szkoły się dostała. To oczywiście nie wyklucza ich z rekrutacji uzupełniającej, jeżeli się na nią zdecydują - wyjaśnia Magdalena Fogiel-Litwinek.

Uchwała w sprawie zmian w systemie rekrutacji do szkół średnich zostanie przegłosowana na najbliższej sesji rady miasta, 21 lutego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution