101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Brak chętnych na modernizację dwóch zabytków

Data publikacji: 11.02.2019 15:32
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki”
Sudół. 11.02.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Żadna firma nie jest zainteresowana wykonaniem prac modernizacyjnych w Pałacu Wielopolskich i Krzemionkach. Jak informowaliśmy, w 2017 roku Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim na modernizację dwóch obiektów otrzymało ponad siedem milionów sześćset tysięcy złotych unijnej dotacji, przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki”Sudół. 11.02.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Prace miały rozpocząć się wiosną ubiegłego roku, ale opóźniły je problemy z wyłonieniem projektanta. Muzeum dostało od ministerstwa zielone światło na wykonanie inwestycji do końca tego roku. Brak chętnych w przetargach nie nastraja jednak optymistycznie. Pełniąca obowiązki dyrektora ostrowieckiego muzeum Ewa Działowska informuje, że początkowo kilka firm było zainteresowanych. Jedna z nich zwiedzała kopalnie, wpłaciła także wadium, ale żadna oferta przetargowa nie wpłynęła.

Prawdopodobnie oba przetargi ogłoszone zostaną ponownie w ciągu tygodnia. Czasu pozostało niewiele, ponieważ prace muszą zostać wykonane do końca listopada, a całkowite rozliczenie inwestycji do końca roku.

Ewa Działowska informuje, że największy zakres prac obejmuje renowację Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Ich koszt to około 7 milionów złotych. Zabytek wymaga gruntownego remontu, począwszy od wymiany dachu poprzez całkowitą wymianę podłóg, docieplenie strychu, położenie nowych tynków, skończywszy na pracach w piwnicach.

Z kolei w rezerwacie Krzemionki planowane jest m.in. wykucie nowej trasy w kopalni, która dostosowana będzie do osób niepełnosprawnych.  

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki”Sudół. 11.02.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution