101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojciech Lubawski nowym prezesem buskiego uzdrowiska

Data publikacji: 11.02.2019 17:45 / Data aktualizacji: 11.02.2019 18:59
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wojciech Lubawski prezes zarządu Uzdrowiska BuskoZdrój S.A.

Wojciech Lubawski, prezes zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.
Busko-Zdrój. 11.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Były prezydent Kielc, Wojciech Lubawski został nowym prezesem zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Zastąpił Wojciecha Legawca, który spółką kierował od 8 lat. Dziś w tej sprawie zebrała się rada nadzorcza uzdrowiska, która jednocześnie powołała nowego przewodniczącego tego gremium. Został nim Robert Frey, radca prawny. Wcześniej tę funkcję pełniła Renata Rutkowska-Mężyk.

Jak poinformował Robert Frey - Wojciech Lubawski przekonał radę wizją rozwoju buskiego uzdrowiska i został powołany na nowego prezesa spółki.

- Nasza decyzja poparta była przede wszystkim tym, że spółka musi być nastawiona na rozwój. Uważamy, że Wojciech Lubawski będzie właśnie taką osobą, która rozwinie uzdrowisko - dodał Robert Frey.

Wojciech Lubawski, nowy prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój przypomniał, że ma doświadczenie w kierowaniu dużą spółką.

- Przez 20 lat pracowałem w firmie Chemadin. Najpierw zatrudniony byłem na stanowisku majstra, potem kierownika, następnie byłem dyrektorem ds. technicznych, a wreszcie przez 8 lat pełniłem funkcję prezesa tej firmy. Gdy otrzymałem nominację na stanowisko wojewody świętokrzyskiego, to przedsiębiorstwo było w bardzo dobrej kondycji finansowej. Były takie momenty, że firma zatrudniała ponad 4 tysiące osób. Pracowaliśmy w Europie i poza nią, więc doświadczenie mam. Ważne jest także poukładanie relacji z pracownikami uzdrowiska. Jeżeli tak się stanie, to odniesiemy wielki sukces - dodał Wojciech Lubawski.

Robert Frey, przewodniczący rady nadzorczej i Wojciech Lubawski, prezes zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.Busko-Zdrój. 11.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wojciech Lubawski przyznał, że od prawie 3 miesięcy, kiedy przestał być prezydentem Kielc, otrzymał kilka atrakcyjnych propozycji pracy, ale ta była najciekawsza.

- Jestem człowiekiem, który lubi wyzwania i uważam, że Uzdrowisko Busko-Zdrój powinno być perłą województwa świętokrzyskiego, rozpoznawalnym kompleksem na mapie całej Polski. Spełnia te warunki, ale jednocześnie jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Inwestycje, które tu będą prowadzone muszą polegać na podniesieniu standardu, muszą także powstawać nowe obiekty i baseny. Jednak o szczegółach będę mógł powiedzieć za dwa, trzy tygodnie. Mogę zapewnić, że tam, gdzie będzie można walczyć o pieniądze, na pewno będę walczył - dodał nowy prezes uzdrowiska.

Jak zapowiedział Wojciech Lubawski, zamierza przeprowadzić się do Buska-Zdroju. Nową pracę rozpocznie od jutra.

Jak informowaliśmy, w skład nowej rady nadzorczej uzdrowiska weszli także pracownicy wskazani przez załogę, czyli Renata Rutkowska-Mężyk i Marcin Nurek. Natomiast wiceprzewodniczącym tego gremium został Zbigniew Duda, a sekretarzem Marcin Perz.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution