101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Solidarna Polska podsumowuje działania związane z infrastrukturą w regionie

Data publikacji: 11.02.2019 18:30
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.02.2019 Kielce. Konferencja prasowa z udziałem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro

11.02.2019 Kielce. Konferencja prasowa z udziałem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z udziałem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry odbyła się w Kielcach konferencja świętokrzyskich przedstawicieli Solidarnej Polski. Przedstawiono na niej informacje dotyczące bieżących i planowanych inwestycji drogowych oraz kolejowych.

Minister Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski, a także poseł ziemi świętokrzyskiej zaznaczył, że w sprawach inwestycji dyskutował dziś także z zarządem województwa.

- Informacje, jakie przekazali mi radni Solidarnej Polski, a także marszałek województwa dają szerszy pogląd na możliwości przyszłych inwestycji w regionie - powiedział minister.

- Dotychczas takie spotkania odbywały się tylko w ministerstwie sprawiedliwości, gdzie jako, minister i poseł ziemi świętokrzyskiej zapraszałem osoby kompetentne w obszarze władzy wykonawczej, by rozmawiać na temat poszczególnych inwestycji, co przyniosło już pewne wymierne rezultaty, chociażby w postaci inwestycji kolejowych. Takie działania chcemy kontynuować - dodał szef resortu sprawiedliwości.

Senator Jacek Włosowicz zaznaczył, że w przypadku inwestycji drogowych województwo świętokrzyskie wciąż pozostaje w tyle za innymi regionami, ale teraz dzięki dobrej współpracy samorządu województwa z rządem te inwestycje z pewnością przyspieszą.

- Przykładem może być droga krajowa nr 7, która, miejmy nadzieję, już jesienią tego roku, a więc wcześniej przed terminami, wynikającymi z kontraktu zostanie oddana do użytku i w całości na terenie naszego województwa będzie miała charakter drogi ekspresowej. Pod koniec kadencji, zobaczą państwo, że nasze zapowiedzi będą zwieńczone konkretami, nie są to tylko medialne zapewnienia - dodał.

Jak informuje Mariusz Gosek, wicemarszałek województwa, a zarazem sekretarz generalny Solidarnej Polski, działalność świętokrzyskich przedstawicieli ugrupowania nie skupia się tylko na kwestiach związanych z poradami prawnymi, ale także na inwestycjach w infrastrukturę, czego przykładem są między innymi działania dotyczące linii kolejowej nr 25.

- Po ostatnich wyborach parlamentarnych spotkaliśmy się z ówczesnym wiceministrem infrastruktury Piotrem Stomą, a wymierne efekty tych rozmów możemy odczuwać już dziś. Bowiem linia kolejowa nr 25 na terenie województwa jest już w realizacji - dodał.

Podczas spotkania z dziennikarzami Zbigniew Ziobro był pytany, czy Solidarną Polskę w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko- świętokrzyskiego będzie reprezentował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Szef resortu stwierdził, że na ten moment jest jeszcze zbyt wcześnie, aby ostatecznie rozstrzygać, kto będzie reprezentantem ugrupowania w wyborach europarlamentarnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution