101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Protest przeciwko likwidacji przedszkola

Data publikacji: 11.02.2019 21:12
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Małogoszcz. Sesja Rady Miasta i Gminy w Małogoszczu ws. uchwały intencyjnej dotyczącej szkoły i przedszkola

Małogoszcz. Sesja Rady Miasta i Gminy w Małogoszczu ws. uchwały intencyjnej dotyczącej szkoły i przedszkola
Małogoszcz. 11.02.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Mieszkańcy Leśnicy w gminie Małogoszcz, domagają się utrzymania przedszkola w ich miejscowości. Chociaż obecnie w placówce jest tylko 14 podopiecznych, mają nadzieję, że od nowego roku szkolnego dzieci będzie więcej.

Pod petycją w tej sprawie do władz gminy podpisało się ponad 200 osób. Jak mówią panie Jadwiga i Sylwia, mamy przedszkolaków - placówka jest dla nich bardzo ważna, ponieważ jest nie tylko miejscem opieki nad dziećmi, ale to jedyny ośrodek kulturalny, jaki im pozostał. Obawiają się, że po zamknięciu placówki w Leśnicy, rodzicie, którzy będą chcieli przenieść swoje dzieci do Przedszkola Publicznego w Małogoszczu nie znajdą dla nich miejsca.

- A co za tym idzie, czy dzieci z Leśnicy będą miały takie same szanse na rozwój, jak dzieci z Małogoszcza? - pytają rozżalone mieszkanki Leśnicy.

Małogoszcz. Sesja Rady Miasta i Gminy w Małogoszczu ws. uchwały intencyjnej dotyczącej szkoły i przedszkolaMałogoszcz. 11.02.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak mówi Mariusz Piotrowski, burmistrz Małogoszcza - oddział przedszkolny w Leśnicy będzie funkcjonował do września, a potem o jego przyszłości zdecyduje liczba dzieci, które będą chciały uczęszczać do placówki. Dodaje, że bardzo by chciał, aby przedszkole pozostało w budynku szkoły w Leśnicy, ponieważ to bardzo dobrze utrzymana i wyposażona placówka. Aby jednak przedszkole mogło dalej funkcjonować, potrzebne jest przynajmniej 25 dzieci. To takie minimum, ponieważ roczne utrzymanie budynku wraz z pensjami pracowników kosztuje ponad 150 tysięcy złotych. Prawie 130 tysięcy, to dotacja samorządu Małogoszcza.

Od września ubiegłego roku, z uwagi na brak dzieci, filia Szkoły Podstawowej w Leśnicy z klasami I-III przestała działać i w budynku pozostał tylko jeden oddział przedszkolny z 14 dzieci. Dlatego radni Miasta i Gminy Małogoszcz przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji szkoły i oddziału „0”. Jak mówi burmistrz Mariusz Piotrowski - teraz o opinię w tej sprawie wystąpi do kuratora oświaty oraz do związków zawodowych.

Małogoszcz. Sesja Rady Miasta i Gminy w Małogoszczu ws. uchwały intencyjnej dotyczącej szkoły i przedszkolaMałogoszcz. 11.02.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution