101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rewitalizacja targowiska i szkoły w Kazimierzy Wielkiej coraz bliżej

Data publikacji: 12.02.2019 14:50
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wizualizacja Kazimierzy. Targowisko

Wizualizacja Kazimierzy. Targowisko
Fot. mat. prasowe

Siedem inwestycji ma zostać zrealizowanych w ramach rewitalizacji Kazimierzy Wielkiej. Burmistrz Adam Bodzioch informuje, że prace zaniedbanych części miasta rozpoczną się od modernizacji placu targowego, gdzie w planach jest wybudowanie nowoczesnych miejsc do prowadzenia handlu i parking.

- Jest to zadanie dla nas bardzo istotne, ponieważ obecny stan tego miejsca jest nie do przyjęcia. Jesteśmy w trakcie ogłoszonych przetargów. Mam nadzieję, że w tym roku to miejsce, stanie się wizytówką miasta. Będą wiaty handlowe i miejsca do innych zadań - tłumaczy burmistrz.

Z kolei Łukasz Maderak, zastępca burmistrza dodaje, że w ramach rewitalizacji gruntowny remont zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz przejdzie też budynek Szkoły Podstawowej numer 1 w Kazimierzy Wielkiej. Jak dodaje, wybudowano już kompleks boisk sportowych i usunięte zostały drzewa przed szkołą.

- Oprócz odnowienia z zewnątrz, chcemy dobudować trzy sale lekcyjne. W planach również mamy montaż paneli fotowoltaicznych na budynku szkoły. Ponadto w ramach modernizacji będziemy wymieniać ogrzewanie. Wraz z burmistrzem prowadzimy rozmowy w kierunku gazyfikacji gminy - informuje Łukasz Maderak.

Mieszkańcy pozytywnie wypowiadają się odnośnie rewitalizacji miasta. Jak mówią, odmieni to oblicze zaniedbanych dotąd części Kazimierzy Wielkiej.

Koszt robót budowlanych oscyluje w kwocie 9 milionów złotych. Zaś łączny koszt rewitalizacji Kazimierzy Wielkiej szacowany jest na około 19 milionów złotych z 75-procentowym dofinansowaniem unijnym.

Przypomnimy, że w skład rewitalizacji wchodzi m.in. przebudowa rynku, zagospodarowanie terenu wokół zbiorników wodnych i utworzenie Centrum Aktywności Obywatelskiej. Ciekawostką jest to, że na nowym rynku samorząd będzie chciał zrobić nowoczesną fontannę składającą się z 52 oświetlonych i kolorowych dysz wodnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution