101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PO liczy na dobry wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Data publikacji: 12.02.2019 14:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Studio Polityczne Radia Kielce. Artur Gierada PO

Studio Polityczne Radia Kielce. Artur Gierada, PO
Kielce. 27.01.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Świętokrzyska Platforma Obywatelska liczy na lepszy niż ostatnio wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szef partii w regionie - poseł Artur Gierada jest wręcz przekonany o tym, że PO idzie po zwycięstwo.

W rozmowie z Radiem Kielce parlamentarzysta, wybiegając w przyszłość przewiduje, że zwycięstwo w majowych wyborach przełoży się na sukces w jesiennych wyborach do parlamentu krajowego.

- Obecnie z naszego okręgu wyborczego dysponujemy dwoma mandatami w Parlamencie Europejskim. Liczę na to, że we wspólnym okręgu małopolsko-świętokrzyskim, w nadchodzących wyborach zdobędziemy trzy mandaty i taki cel sobie stawiamy - dodaje.

Niemal pewnymi kandydatami na listach ugrupowania są obecni eurodeputowani.

- Jest już kilka nazwisk, to między innymi Bogdan Klich - były europoseł, a także były minister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska, Róża Thun, która jest jedną z bardziej znanych europarlamentarzystek, czy Bogusław Sonik, który w Parlamencie Europejskim zastąpił wybranego na prezydenta Kielc - Bogdana Wentę - wyjaśnia Artur Gierada.

Szef Platformy w regionie zaznacza, że w województwie świętokrzyskim cały czas trwają rozmowy z kandydatami, którzy ostatnio nie byli aktywnie związani z polityką, lub osobami, które startowały w ostatnich wyborach samorządowych.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution