101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Planszówki i palant na szkolnych lekcjach

Data publikacji: 12.02.2019 15:33
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Jak skutecznie przekazywać uczniom wiedzę za pomocą gier planszowych będą mogli dowiedzieć się nauczyciele z naszego województwa, którzy wezmą udział w nowym projekcie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W jego ramach szkoły dostaną gry „Quiz - Historia Polski”, dzięki którym mogą uatrakcyjnić lekcje dotyczące przeszłości naszego kraju. Jak mówi Izabela Juszkiewicz z centrum, zastosowanie gier do przekazywania wiedzy to doskonały sposób, żeby zachęcić dzieci do nauki.

- Szkoła zmaga się od bardzo dawna z problemem motywowania uczniów. Czyli co zrobić, żeby dzieci chętniej przychodziły do szkoły i chętniej się uczyły. My mamy propozycję metody, dzięki której uczniowie sami z siebie będą chcieli pozyskiwać wiedzę - twierdzi Izabela Juszkiewicz.

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zorganizowało konferencję poświęconą swoim tegorocznym planom. Nauczyciele będą mogli też wziąć udział w szkoleniach dotyczących nowoczesnych metod uczenia, na przykład rozwoju technik pamięciowych, myślenia obrazowego, ale też zasad motywujących ocenianie uczniów.

W planach jest również kontynuowanie projektów poświęconych rozwijaniu aktywności fizycznej uczniów. Jacek Wołowiec, dyrektor Centrum zapowiada kolejną edycję szkoleń dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz edukacji wczesnoszkolnej w ramach projektu „Dziecięca Piłka Ręczna”. Do tej pory wzięło w nich udział około 800 nauczycieli, a w organizowanych przez centrum turniejach szczypiorniaka grało ponad 3 tysiące dzieci.

Ale w ofercie Centrum są też zupełnie nowe propozycje dla nauczycieli wuefu, jednym z nich są warsztaty z cyklu „Sportowy elementarz”.

- W ramach „Sportowego elementarza” przekazywane są pewne propozycje ćwiczeń z zakresu między innymi piłki ręcznej, piłki siatkowej, ale również takich nietypowych gier jak palant. Chodzi o to, żeby te najmłodsze dzieci polubiły lekcje wuefu, bo dzięki temu poprawi się ich sprawność i w starszych klasach również będą chciały ćwiczyć - tłumaczy Jacek Wołowiec.

W planach są też kolejne „Warsztaty z Mistrzami”, gdzie szkolenie dla nauczycieli prowadzą znani sportowcy. Już wiadomo, że będą to piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce, najprawdopodobniej Krzysztof Lijewski oraz Mariusz Jurkiewicz.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution