101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wiemy, kto pokieruje Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii

Data publikacji: 12.02.2019 15:57 / Data aktualizacji: 12.02.2019 16:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii

Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii
Morawica. 28.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Beata Matulińska została nowym dyrektorem Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy. Dziś odbyło się posiedzenie komisji konkursowej.

Jak informuje Marek Bogusławski, członek województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia, a zarazem przewodniczący komisji konkursowej, to gremium wskazało kandydaturę Beaty Matulińskiej.

- Komisja konkursowa większością głosów wybrała panią Matulińską na nowego dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy. Teraz tę kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić zarząd województwa świętokrzyskiego - wyjaśnia Marek Bogusławski.

O fotel dyrektora szpitala w Morawicy ubiegało się trzech kandydatów. Oprócz Beaty Matulińskiej, która jest pracownikiem Biura Praw Pacjenta i wcześniej oddelegowana została do pracy w placówce w Morawicy, o fotel dyrektora tego szpitala starała się również Mariola Grzesik, która dotychczas pełniła obowiązki dyrektora tej lecznicy oraz Andrzej Gil.

Jak dodaje Marek Bogusławski, Beata Matulińska większość członków komisji konkursowej przekonała swoją wizją rozwoju placówki.

- W głosowaniu tajnym pani Matulińska uzyskała większość głosów. Mnie przekonała wizją rozwoju świętokrzyskiej psychiatrii. Tym bardziej że pacjentów z problemami psychicznymi przybywa. Także Narodowy Program Zdrowia Psychicznego również wskazuje na pewne działania w kierunku psychiatrii dziecięcej - dodaje Marek Bogusławski. 

Nazwisko nowego dyrektora musi jeszcze zatwierdzić zarząd województwa. Ma na to 14 dni.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution