101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Skarżyska biblioteka do remontu

Data publikacji: 13.02.2019 14:01
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w SkarżyskuKamiennej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej
Skarżysko-Kamienna. 13.02.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Siedziba Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Skarżysku-Kamiennej będzie remontowana. Prace będą polegać na odnowieniu elewacji, a także wymianie kotła centralnego ogrzewania i remoncie części pomieszczeń.

Iwona Kowalewska, dyrektor placówki zaznacza, że wnętrza biblioteki przy ulicy Towarowej zostały odnowione w 2010 roku. Z zewnątrz zostanie wykonana pełna termomodernizacja, elewacja i ocieplenie. Wymieniony zostanie także dach. Zmieni się sposób ogrzewania, z pieca opalanego ekogroszkiem na gazowy. Powstanie także sala konferencyjna. Iwona Kowalewska podkreśla, że dotychczas nie było miejsca, które pozwoliłoby na organizowanie spotkań autorskich, czy sesji naukowych. Biblioteka korzystała z pomieszczeń w Miejskim Centrum Kultury.

Odnowione zostaną także pomieszczenia w piwnicy, w których znajdują się: archiwum, magazyn książek i serwerownia. Dzięki temu, poszerzona zostanie wypożyczalnia dla dorosłych, a czytelnia przeniesie się na piętro. Odnowione będą także pomieszczenia administracyjne. Pojawi się szatnia dla czytelników, dla niepełnosprawnych zostanie zamontowany podnośnik i toalety.

Na remont biblioteki udało się zdobyć prawie 900 tysięcy złotych z Instytutu Książki, kolejne 300 tysięcy dołoży miasto. Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg, prace mogłyby się zacząć już na początku marca.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku ma cztery filie na terenie miasta. Główny punkt dysponuje 90 tysiącami woluminów. Zakup nowych książek finansowany jest z budżetu miasta i powiatu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution