101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pożar w Dziennym Domu Seniora w Gorzkowie [NOWE FAKTY]

Data publikacji: 15.02.2019 09:02 / Data aktualizacji: 15.02.2019 15:27
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Pożar w Dziennym Domu Seniora w Gorzkowie

Pożar w Dziennym Domu Seniora w Gorzkowie
Gorzków. 15.02.2019 / Fot. PSP w Kazimierzy Wielkiej

Sytuacja wyglądała dramatycznie, ale na szczęście nikt nie zginął. Strażacy walczyli ponad 3 godziny z pożarem, który wybuchł w nocy w Gorzkowie, w gminie Kazimierza Wielka. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń budynku, w którym znajduje się Dzienny Dom Senior Plus i mieszkania wspomagane, prowadzone przez Caritas. 15 osób zostało ewakuowanych z obiektu.

Jak informuje Marcin Żarek, zastępca komendanta straży pożarnej w Kazimierzy Wielkiej, sygnał o pożarze wpłynął do służb ratunkowych około godziny 23.30.

- W wyniku zdarzenia 70-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala do Krakowa, natomiast pozostałe osoby nie doznały żadnych obrażeń. Obecnie nie ma możliwości przebywania w tym obiekcie. Jedno pomieszczenie wraz z wyposażeniem zostało całkowicie spalone – relacjonuje Marcin Żarek.

Pożar w Dziennym Domu Seniora w GorzkowieGorzków. 15.02.2019 / Fot. PSP w Kazimierzy Wielkiej

Mieszkańcy w rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że na początku nie wiedzieli co się dzieje. Jak mówią, pamiętają tylko wielki huk i dym. Kilka minut po północy, na miejsce zdarzenia przyjechał burmistrz Kazimierzy Adam Bodzioch. Jak podkreśla, widok który zastał był bardzo przygnębiający.

- Wraz z kierownikiem MOPS, zajęliśmy się rozdysponowaniem mieszkańców tak, żeby mogli znaleźć tymczasowe schronienie. Całość obiektu jest w miarę dobrym stanie. Niezwłocznie będziemy go remontować – mówi burmistrz.

Jak informuje Edyta Molo – kierownik tamtejszego Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, osoby zamieszkujące budynek zastały przetransportowane do domu opieki w Morawianach oraz do budynku znajdującego się obok Urzędu Miasta.

Pożar w Dziennym Domu Seniora w GorzkowieGorzków. 15.02.2019 / Fot. PSP w Kazimierzy Wielkiej

- Część osób została umieszczona w punkcie interwencji kryzysowej. Tuż po zdarzeniu udostępniono tym ludziom nie tylko pomieszczenie, ale też koce i ciepły posiłek – tłumaczy Edyta Molo.

Prawdopodobną przyczyną pożary było zaprószenie ognia przez niedopałek papierosa. W akcji udział wzięły straż pożarna z Kazimierzy, Bejsc, Sędziszowic i Zagórzyc. Ponadto na miejscu pracowało pogotowie energetyczne policja oraz trzy zespoły pogotowia ratunkowego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution