101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gaz popłynie do Baćkowic

Data publikacji: 18.02.2019 14:27
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Podpisanie listu intencyjnego w sprawie gazyfikacji gminy Baćkowice. Od lewej Marian Partyka  wójt Baćkowic Radosław Słoniewski  dyrektor Zakładu Gazowniczego w Kielcach Jarosław Rusiecki  senator PiS

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie gazyfikacji gminy Baćkowice. Od lewej Marian Partyka - wójt Baćkowic, Radosław Słoniewski - dyrektor Zakładu Gazowniczego w Kielcach, Jarosław Rusiecki - senator PiS
Baćkowice. 18.02.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jeszcze w tym roku rozpocznie się gazyfikacja gminy Baćkowice w powiecie opatowskim. Umowę intencyjną w tej sprawie podpisały dziś władze gminy z Polską Spółką Gazownictwa.

Najbliższa sieć gazowa znajduje się w Kobylanach w gminie Opatów i stamtąd będzie dobudowywana kolejna nitka. Pierwszą miejscowością, która podłączy się do sieci będą Rudniki. Radosław Słoniewski, dyrektor Zakładu Gazowniczego w Kielcach informuje, że zainteresowanie mieszkańców jest na tyle duże, że spółka może w tej gminie przeprowadzić inwestycję. Zapewnia, że pierwszy etap położenia rury odbędzie się w tym roku. Potem sukcesywnie będą mogły podłączać się kolejne gospodarstwa. Wójt gminy Baćkowice Marian Partyka podkreśla, że samorząd od kilku lat starał się o gazyfikację. Gaz na terenie gminy jest wyczekiwany nie tylko przez mieszkańców, ale także przez przedsiębiorców. Na tym terenie znajduje się kilka zakładów zatrudniających ponad 100 osób, to np. kopalnie, szwalnia, zakład utylizacji odpadów czy budowy naczep.

Senator Jarosław Rusiecki wspomógł władze gminy w rozmowach z PSG. Jak podkreśla, to ważna inwestycja ze względu na ochronę środowiska, ale i rozwój gospodarczy. Uważa, że warta odnotowania jest dbałość o czyste powietrze szczególnie, że Baćkowice znajdują się na pięknych terenach.

Gmina Baćkowice jest jedną z czterdziestu w regionie, które nie zostały zgazyfikowane. Inwestycji podzielone została na trzy etapy. Całkowitego zgazyfikowania gminy będzie można się spodziewać w ciągu 4 lat.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution