101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marszałek zmienia strukturę urzędu [WIDEO]

Data publikacji: 20.02.2019 09:58 / Data aktualizacji: 20.02.2019 11:01
Autor: Iwona Murawska , Radosław Podsiadły , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
20.02.2019 Kielce. Marszałek Andrzej Bętkowski 2 od prawej oracz członkowie zarządu województwa Mariusz Gosek Marek Jońca i Marek Bogusławski podczas konferencji prasowej

20.02.2019 Kielce. Marszałek Andrzej Bętkowski (2 od prawej) oracz członkowie zarządu województwa Mariusz Gosek, Marek Jońca i Marek Bogusławski podczas konferencji prasowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zarząd województwa podjął dziś decyzję o nowej strukturze urzędu marszałkowskiego. Po długich analizach i negocjacjach udało się przeprowadzić podział kompetencji między członków zarządu.

Całkowicie zmieni się organizacja departamentów - ich liczba zostanie zmniejszona do 15, z 23 obecnie funkcjonujących. Bezpośrednio marszałkowi województwa mają podlegać nowy wydział - Departament Inwestycji i Rozwoju, który będzie zajmował się funduszami unijnymi. To w nim będzie się rozstrzygać podział pieniędzy z Unii Europejskiej. Marszałek będzie też kontrolował Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Departament Kontroli i Certyfikacji RPO, Departament Kontroli i Audytu, Biuro Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych. Bezpośrednio marszałkowi Andrzejowi Bętkowskiemu ma podlegać skarbnik, zarządzający departamentem budżetu i finansów oraz sekretarz województwa, który z kolei będzie zarządzał Departamentem Organizacyjnym i Kadr, a także Kancelarią Sejmiku.

Wicemarszałek Renata Janik ma kontrolować Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny. W kompetencjach członka zarządu Marka Bogusławskiego będzie Departament Ochrony Zdrowia. Z kolei, Marek Jońca będzie odpowiedzialny za Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska oraz Departament Cyfryzacji, Geodezji i Planowania Przestrzennego. Mariusz Gosek będzie odpowiadał za Departament Edukacji, Sportu i Turystyki, a także Departament Transportu i Komunikacji.

 

Nowa struktura Świętokrzyskiego Urzędu MarszałkowskiegoFot. materiały prasowe

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution