101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Księża jadą na mistrzostwa. Znów wrócą ze złotym medalem?

Data publikacji: 22.02.2019 14:48
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Na początku lutego w Kołobrzegu odbyły się XV Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Halowej. Diecezja Kielecka zdobyła Mistrzostwo Polski

Na początku lutego w Kołobrzegu odbyły się XV Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Halowej. Diecezja Kielecka zdobyła Mistrzostwo Polski
Fot. diecezja.kielce.pl

Pięciu księży z Diecezji Kieleckiej wyjedzie w poniedziałek do Czarnogóry, by reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Księży w Piłce Nożnej Halowej. W naszej reprezentacji, duchowni z Diecezji Kieleckiej będą najsilniejszą grupą.

Cała drużyna liczy w sumie 18 zawodników, m.in. z Zamościa, Przemyśla, Lublina, Sosnowca, Warszawy i Gdańska.

Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, bramkarz reprezentacji Polski, w rozgrywkach udział weźmie w sumie 17 drużyn.

- Reprezentacja polskich księży jedzie bronić złotego medalu, który wywalczyliśmy w ubiegłym roku na mistrzostwach we Włoszech. Nasza reprezentacja złożona jest z kapłanów z całej Polski, choć najliczniej jest reprezentowana przez księży z naszej diecezji - podkreśla ksiądz Banasik.

Reprezentacja Diecezji Kieleckiej przed tygodniem została mistrzami Polski w halowej piłce nożnej. Zawody odbyły się w Kołobrzegu. Ksiądz Krzysztof Banasik ma nadzieję, że także w Czarnogórze duchownym uda się wywalczyć miejsce na podium. Jednocześnie podkreśla, że spotkanie ma charakter sportowej rywalizacji, ale to także możliwość spotkania się z duchownymi z innych krajów.

- Czarnogóra to specyficzny kraj, gdzie katolicy są w mniejszości. Jednak tamtejsi księża bardzo chcieli te zawody zorganizować w swoim kraju. Chcą nam pokazać Czarnogórę. Oprócz rozgrywek, będą m.in. konferencje na tematy dotyczące wartości duchowych w sporcie oraz wspólna modlitwa. Tu przyda się nauka języka łacińskiego w seminarium, ponieważ liturgia będzie odprawiana właśnie w tym języku - dodaje ksiądz Krzysztof Banasik.   

Mistrzostwa Europy Księży w Piłce Nożnej Halowej w 2011 roku odbyły się w Kielcach. Natomiast tegoroczne, w Czarnogórze potrwają do 1 marca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution