101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojewoda świętokrzyski o „piątce” PiS: to nie są obietnice, ale deklaracje

Data publikacji: 25.02.2019 21:11
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.02.2019 Kielce. UW. Konferencja prasowa na temat piątki Kaczyńskiego. Poseł Andrzej Kryj wojewoda Agata Wojtyszek poseł Maria Zuba i senator Krzysztof Słoń

25.02.2019 Kielce. UW. Konferencja prasowa na temat "piątki Kaczyńskiego". Poseł Andrzej Kryj, wojewoda Agata Wojtyszek, poseł Maria Zuba i senator Krzysztof Słoń
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych oraz zmniejszenie kosztów pracy. - To nie są obietnice, ale deklaracje, które zostaną zrealizowane w tym roku i gwarantują wiarygodność rządu przekonywała wojewoda świętokrzyski oraz parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Agata Wojtyszek zaznaczyła, że świętokrzyskie rodziny bardzo szybko otrzymały świadczenia w ramach programu 500+ i zapewniła, że po jego rozszerzeniu będzie podobnie.

– Zapewniam, że moje służby będą ściśle współpracowały z samorządami, aby tak jak poprzednio te środki finansowe jak najszybciej trafiły do bezpośrednich beneficjentów – powiedziała wojewoda. 

Poseł Maria Zuba przypomniała, że wielokrotnie w rozmowach z mieszkańcami naszego regionu i nie tylko pojawiały się liczne głosy, że są za wysokie podatki. Rząd Mateusza Morawieckiego postanowił pomóc młodym przedsiębiorcom i zwolnić ich z podatku PIT. – Mimo wprowadzenia małego ZUS-u PIT nadal odstraszał. W związku z tym zostało zaproponowane rozwiązanie, które pozwala na odstąpienie od płacenia tego podatku przez młodych ludzi do 26 roku życia – zaznaczyła Maria Zuba.

Senator Krzysztof Słoń zaznaczył, że jednorazowa świadczenie dla emerytów w wysokości 1100 złotych, tzw. ”trzynastka” to także odpowiedź na potrzeby bardzo istotnej grupy naszego społeczeństwa. Z całą pewnością jest to rozwiązanie, którego oczekują polscy emeryci. Mam nadzieję, że nasze propozycje potwierdzają wiarygodność rządu oraz to ,że inwestujemy w polską rodzinę i rozwój – powiedział senator Słoń.

Z kolei poseł Andrzej Kryj zwrócił uwagę, że równie ważnym elementem „piątki” PiS jest infrastruktura i przywrócenie zlikwidowanych w ciągu ostatnich lat połączeń PKS. – Mieszkańcy wsi i miasteczek mają ogromny problem żeby dostać się do większych ośrodków. Przystępujemy do programu przywracania dostępności komunikacyjnej. Przekreślamy wykluczenie społeczne mieszkańców naszych wsi i miasteczek – zaznaczył parlamentarzysta.

„Piątka” PiS została zaprezentowana podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution