101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wiceminister Krupka o nowej „piątce” PiS: nie ma rozwoju bez stabilnej klasy średniej

Data publikacji: 01.03.2019 09:44
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Anna Krupka  wiceminister sportu i turystyki

Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Fot. Radiowa "trójka"

- W budżecie państwa zabezpieczono środki na realizację nowych programów społecznych ogłoszonych podczas ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - zapewniła na naszej antenie wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

Jak podkreśliła, nowa „piątka” PiS odpowiada na potrzeby wszystkich mieszkańców, a jej poszczególne elementy wyrażają w praktyce ideę zrównoważonego rozwoju.

 - My inwestujemy w Polaków, w tych, którym nie zawsze działo się dobrze. Inwestujemy przede wszystkim w stabilną klasę średnią. Chcemy, by to Polacy korzystali z tych owoców wzrostu gospodarczego. Nie ma rozwoju bez stabilnej klasy średniej. Chcemy, by poziom życia Polaków był porównywalny ze standardem życia w krajach Europy Zachodniej - powiedziała wiceminister Krupka.

Jak zaznaczyła, już dzisiaj można zaobserwować bardzo wiele dobrych zmian i wiele dobrych wskaźników.

- Chociażby za naszych rządów średnie wynagrodzenie wzrosło o 1000 złotych brutto i dzisiaj wynosi ono 4 tysiące 585 złotych brutto, ale także podnosiliśmy płacę minimalną. Ona poszła w górę w 2018 roku do 2 tysięcy 100 złotych brutto, a obecnie wynosi 2 tysiące 250 złotych brutto. Za czasów rządów koalicji PO - PSL mieliśmy do czynienia z niskimi wynagrodzeniami, niską płacą minimalną, ale także z wieloma innymi bardzo niekorzystnymi wskaźnikami, jak choćby z wysokim bezrobociem, które w 2015 roku wynosiło 9,7%, natomiast obecnie ta stopa bezrobocia pod koniec grudnia 2018 roku wyniosła 5,8% - zaznaczyła wiceminister Krupka. 

Przypomnijmy, podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z Premierem Mateuszem Morawieckim zapowiedzieli, kolejne propozycje programowe, które zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. To: rozszerzenie programu „500 plus” na każde dziecko, zerowy PIT dla pracowników do 26 roku życia, trzynasta emerytura w wysokości 1100 złotych, obniżenie kosztów pracy, oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution