101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyscy kolarze podsumowali sezon

Data publikacji: 04.03.2019 19:29
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Komentarze
Kielce. Świętokrzyscy kolarze podsumowali sezon

Kielce. Świętokrzyscy kolarze podsumowali sezon
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

– Kolarstwo w naszym regionie powoli zaczyna się odradzać – powiedział członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Kolarskiego Zbigniew Piątek, na spotkaniu podsumowującym miniony sezon. Mimo wielu problemów organizacyjnych, zawodnicy z naszego regionu wielokrotnie sięgali po medale imprez ogólnopolskich i międzynarodowych.

Podczas spotkania, które odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, najlepsi kolarze minionego sezonu oraz ich szkoleniowcy, otrzymali pamiątkowe grawertony.

Lista wyróżnionych sportowców i trenerów:

- Banasiński Waldemar –  Browar Fortuna - kategoria masters 60B, vice mistrzostwo świata w kolarstwie przełajowym, mistrzostwo polski w kolarstwie przełajowym, 5m mistrzostwa polski MTB, 7 razy zwycięstwo w ogólnopolskich wyścigach przełajowych, 2 razy 2m w ogólnopolskich wyścigach przełajowych

- Bandura Małgorzata -  Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Daleszyce – klasa VI, Dek Meble Cyclo Korona Kielce – kategoria młodziczka, 1m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe dwójkami na czas, 5m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe indywidualnej na czas, 5m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB, 5m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB – drużyna, 10m mistrzostwa polski szkółek kolarskich MTB

- Barchan Roksan - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Daleszyce – klasa VIII, Dek Meble Cyclo Korona Kielce – kategoria młodziczka, mistrzostwo polski szkółek kolarskich w jeździe indywidualnej na czas, 1m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików ze startu wspólnego, 4m mistrzostwa poslki szkółek kolarskich ze startu wspólnego, 5m mistrzostwa polski szkółek kolarskich MTB

- Dziurski Kuba - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Daleszyce, Dek Meble Cyclo Korona Kielce, młodzik, 2m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe dwójkami na czas, 6m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB drużyna, 7m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików ze startu wspólnego

- Kaczmarczyk Gabriela - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Daleszyce klasa V, żakini – 2m mistrzostwa polski szkółek kolarskich w kolarstwie torowym wyścig runda ze startu lotnego, 2m mistrzostwa polski szkółek w kolarstwie torowym scratch, 2m mistrzostwa polski szkółek kolarskich w kolarstwie torowym wyścig punktowy, zwycięstwo podczas mistrzostw polski w kolarstwie przełajowym, wygranie 15 wyścigów ogólnopolskich w kolarstwie przełajowym, 2 razy zajęcie 2 miejsca w wyścigach ogólnopolskich w kolarstwie przełajowym, 4m w mistrzostwach polski szkółek kolarskich MTB, 7m mistrzostwa polski szkółek kolarskich w jeździe indywidualnej na czas, 7m mistrzostwa polski szkółek kolarskich ze startu wspólnego

- Kaczmarczyk Natalia - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Daleszyce klasa VIII, Dek Meble Cyclo Korona Kielce młodziczka, 1m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe dwójkami na czas, 2m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe indywidualnej na czas, 2m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB drużyna, 3m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików ze startu wspólnego, 4m mistrzostwa polski szkółek kolarskich MTB, 4m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB

- Kogut Szymon – niestowarzyszony masters 60A, 2m szosowe górskie mistrzostwa polski, 5m mistrzostwa polski w jeździe dwójkami na czas, 6m mistrzostwa polski ze startu wspólnego, 6m mistrzostwa polski w jeździe indywidualnej na czas, 3m w challange’u masters 60A

- Kostecki Patryk- Domin Sport, elita, 3m mistrzostwa polski w kolarstwie przełajowym, 4 razy zwycięstwo w ogólnopolskich wyścigach przełajowych, 5 razy 2m w ogólnopolskich wyścigach przełajowych, 3 razy 3m w ogólnopolskich wyścigach przełajowych

- Kozieł Kacper - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Daleszyce, Dek Meble Cyclo Korona Kielce młodzik, 1m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików jazda dwójkami na czas, 2m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików ze startu wspólnego, 2m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe indywidualnej na czas, 2m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB drużyna, 4m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB

- Maciejewski Szymon - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Daleszyce klasa VIII, Dek Meble Cyclo Korona Kielce młodzik, 1m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików ze startu wspólnego, 1m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe indywidualnej na czas, 1m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików jazda dwójkami na czas, 5m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB drużyna, 7m mistrzostwa polski szkółek kolarskich MTB, 10m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików MTB

- Pląsek Roman – Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów masters 80, mistrzostwo polski ze startu wspólnego

- Ungier Bartosz - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Daleszyce klasa VII, Dek Meble Cyclo Korona Kielce młodzik, 2m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe dwójkami na czas, 3m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików ze startu wspólnego, 4m międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w jeździe indywidualnej na czas, 6m mistrzostwa polski szkółek kolarskich MTB

- Wolański Adam  - Buski Klub Kolarski Hydrotechnika masters 50A, 3m mistrzostwa świata masters ze startu wspólnego, 3m mistrzostwa polski ze startu wspólnego, 3m mistrzostwa polski w jeździe indywidulanej na czas, 4m mistrzostwa polski jazda dwójkami na czas, 9m szosowe górskie mistrzostwa polski, zwycięzca challenge’u masters 50A.

Trenerzy:

Baćkowski Jan - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Daleszyce

Baćkowski Krzysztof - Szkółka Kolarska KSKS Vento Bike Daleszyce, Dek Meble Cyclo Korona Kielce

Domin Andrzej - Domin Sport

Kwaśniewski Ryszard - Dek Meble Cyclo Korona Kielce

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution