101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej ze szkołą prowadzoną przez Nazaretanki? Absolwenci apelują do prezydenta

Data publikacji: 07.03.2019 15:43
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
27.02.2019 Kielce. Dawne gimnazjum nr 3 przy ul. Marszałkowskiej

27.02.2019 Kielce. Dawne gimnazjum nr 3 przy ul. Marszałkowskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Absolwenci Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek przekazali prezydentowi Kielc Bogdanowi Wencie petycje w obronie szkoły podstawowej przy ulicy Marszałkowskiej. Jak mówi Piotr Ziółkowski, twórca petycji, absolwenci apelują do prezydenta o to, by wycofał wypowiedzenie umowy użytkowania budynku, w którym nazaretanki prowadzą szkołę podstawową.

- Cały czas trwa zbiórka podpisów, otrzymujemy bardzo dużo telefonów, wiadomości, że absolwenci są zaniepokojeni tą sytuacją – informuje Piotr Ziółkowski.

Przyszłość szkoły jest niepewna, ponieważ prezydent Bogdan Wenta chce zmienić siostrom warunki użytkowania budynku. Zamiast umowy na 30 lat, proponuje lat 16. Dla siostry Natalii Białek, dyrektor szkoły to zbyt krótko. Nazaretanki są gotowe zgodzić się na umowę 24-letnią. Jeżeli jej nie dostaną, nie wykluczają zamknięcia placówki, w której uczy się obecnie około 150 dzieci.

Piotr Ziółkowski uważa, że miastu powinno zależeć na tym, żeby utrzymać szkołę podstawową. Jego zdaniem podobnie, jak prowadzone przez siostry liceum i gimnazjum, tak i podstawówka przyczyni się do rozwoju regionu.

- Większa część osób, którzy podpisali się pod petycją, jest z Kielc. Absolwenci tutaj zostają po szkole, tu pracują i zakładają rodziny. Ta szkoła jest cenioną w całym kraju wizytówką miasta i regionu – zapewnia Piotr Ziółkowski.

Absolwenci zwracają uwagę na fakt, iż od wielu lat liceum prowadzone przez Nazaretanki jest najlepszą szkołą w województwie i jedną z najlepszych w Polsce. W tym roku, w prestiżowym rankingu Perspektyw liceum zajęło wysokie 12 miejsce w kraju.

W przyszłym tygodniu mają odbyć się negocjacje dotyczące przyszłości szkoły. Ich termin poznamy we wtorek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution