101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Lipiec: PiS doceniło kobiety, które urodziły czworo dzieci

Data publikacji: 08.03.2019 08:31 / Data aktualizacji: 08.03.2019 09:45
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Poseł Krzysztof Lipiec

Poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- „Mama Plus” to dobry, rządowy program, który ma wynagrodzić te panie, które urodziły i wychowały czwórkę dzieci, poświęciły swoje życie na prowadzenie rodziny - powiedział na naszej antenie, poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości. Jak już informowaliśmy, do tej pory o przyznanie tzw. matczynej emerytury w województwie świętokrzyskim złożono około 900 wniosków.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał na naszej antenie, że „Mama Plus” to program przeciwdziałający ubóstwu.

- Świadczenie będzie przyznawane kobietom, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci oraz mężczyznom na określonych warunkach. To jest świetne rozwiązanie, bo rzeczywiście państwo wcześniej zapomniało o tych kobietach, które pełniły bardzo ważną rolę w naszym społeczeństwie. Wychowanie dzieci to piękna rzecz, wielka misja i ona spoczywa przede wszystkim właśnie na kobietach i za to jesteśmy bardzo wdzięczni - mówi poseł Lipiec.

Gość Radia Kielce przekazał też wszystkim Paniom życzenia z okazji ich święta.

- Niech pokój i radość w sercach Waszych gości, niech Wam nigdy nie zabraknie ludzkiej życzliwości - mówił poseł Lipiec.

Lider PiS w regionie przypomniał także o rządowym programie „Dostępność Plus” realizowanym w ramach pierwszej „piątki” premiera Mateusza Morawieckiego. Jak podkreślił, ma on przede wszystkim przyczynić się do usuwania barier infrastrukturalnych i prawnych utrudniających życie np. seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.

- Dzięki rządowemu wsparciu zmieniają się m.in. kwestie związane z budownictwem mieszkaniowym, komercyjnym czy użytkowym, komunikacyjnym, tak, by takie miejsca z roku na rok były bardziej dostępne dla osób starszych, niepełnosprawnych. Dzisiaj trzeba tym ludziom świat otworzyć, dlatego też powstał m.in. Fundusz Solidarnościowy Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, który działa od tego roku i umożliwia on tworzenie nowych miejsc pracy dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych - dodał lider PiS.

Nasze społeczeństwo jest najszybciej starzejącym się w Unii Europejskiej. W roku 2023 będzie to już 24 procent.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution