101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Policja w Dzień Kobiet... zatrzymywała panie

Data publikacji: 08.03.2019 12:48
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Świętokrzyscy policjanci rozdawali Paniom róże z okazji Dnia Kobiet

Świętokrzyscy policjanci rozdawali Paniom róże z okazji Dnia Kobiet
Kielce. 08.03.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Zamiast mandatów - róże. Tak świętokrzyscy policjanci uczcili Dzień Kobiet. Funkcjonariusze zatrzymywali samochody do kontroli m.in. przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach. - Tam oprócz wręczania miłych upominków, mundurowi przypominali o zasadach ruchu drogowego - informuje Tomasz Klimczewski z Komendy Miejskiej Policji.

- Panie są naszym największym skarbem. Trzeba dbać o ich bezpieczeństwo, a także zabiegać o ich względy każdego dnia - mówi Tomasz Klimczewski.

Kobietom zatrzymanym do kontroli bardzo spodobała się dzisiejsza akcja.

- Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona, ponieważ słyszałam, że takie działania mają być prowadzone, ale nie spodziewałam się, że spotka to mnie - powiedziała jedna kobieta.

W województwie świętokrzyskim panie stanowią 1/3 policjantów. Tomasz Klimczewski dodaje, że praca z nimi to czysta przyjemność.

- Byłem w kilku wydziałach i zawsze były tam kobiety. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której w tej formacji mieliby być jedynie mężczyźni. To one sprawiają, że milej upływa czas - dodaje policjant.

Joanna Żelezik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach twierdzi, że kobiety radzą sobie w służbie tak samo dobrze, jak mężczyźni.

- Kiedy zostajemy wezwani na akcję, nikt się nie pyta, czy przyjedzie policjantka, czy policjant. Społeczeństwo oczekuje od nas pełnego profesjonalizmu oraz skuteczności, także musimy być odważne, odporne na stres i sprawne fizycznie - powiedziała Joanna Żelezik.

Oprócz kwiatów kobietom były rozdawane odblaski, a najmłodszym pasażerkom książki.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution