101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Młodzi nauczą się, jak łączyć pasje z codziennymi obowiązkami

Data publikacji: 11.03.2019 17:47
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Filharmonia Świętokrzyska.

Kielce. Filharmonia Świętokrzyska.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty z liderami krajowej polityki młodzieżowej, to tylko niektóre elementy konferencji „Działalność społeczna a życie codzienne”, organizowanej przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego. Wydarzenie odbędzie się w piątek (15 marca) w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.

Jak informuje Edgar Kobos, wiceprzewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, a także członek młodzieżowego sejmiku województwa, konferencja jest skierowana głównie do uczniów szkół średnich.

- Spotkanie ma promować zaangażowanie społeczne, aktywności pro obywatelskie, jak również wskazać młodym możliwości różnych aktywności w życiu społecznym, nie tylko w ramach młodzieżowego sejmiku - podkreśla.

Edgar Kobos zaznacza, że podczas piątkowej konferencji ze świętokrzyską młodzieżą spotkają się krajowi liderzy polityki młodzieżowej.

- To między innymi reprezentanci Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, np. Aleksandra Sawa, na co dzień koordynująca europejski dialog usystematyzowany oraz Tomasz Racławski, prezes stowarzyszenia na rzecz powołania Rady Młodzieży RP - dodaje.
Do udziału w konferencji mogą zgłaszać się szkoły, organizacje pozarządowe, a także młodzież indywidualnie. Udział w niej jest bezpłatny.

Początek piątkowego spotkania o godzinie 10.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution