101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Profesor Legutko w stolicy regionu. Wręczy nagrody laureatom konkursu

Data publikacji: 13.03.2019 13:13 / Data aktualizacji: 15.03.2019 05:56
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Profesor Ryszard Legutko
Fot. Włodzimierz Batóg / Radio Kielce

Poseł do Parlamentu Europejskiego profesor Ryszard Legutko z PiS wręczy dziś nagrody laureatom konkursu „Święto Narodu po długiej nocy cierpień”. Zadaniem uczestników rywalizacji było przygotowanie pracy plastycznej, pisemnej, albo multimedialnej, dotyczącej parlamentarzystów II Rzeczypospolitej. Przede wszystkim tych, pochodzących z naszego regionu.

Organizatorom zależało, aby uczestniczący w konkursie uczniowie poszerzyli wiedzę na temat kształtowania się polskiego parlamentaryzmu w nowej, niepodległej rzeczywistości. Równie istotnym celem jest rozbudzenie wśród uczniów chęci poznawania najnowszej historii Polski oraz formowanie umiejętności poszukiwania materiałów źródłowych.

Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę w jednej z trzech form: plastycznej, filmowej lub pisemnej. Oceniana była kreatywność, zgodność faktów historycznych oraz praca z materiałami historycznymi. Nagrodą dla laureatów konkursu i ich nauczycieli jest wyjazd do Brukseli.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach, o godzinie 11:00. Organizatorem konkursu jest Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy z europosłem profesorem Ryszardem Legutko. Patronat objął świętokrzyski kurator oświaty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution