101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowoczesny sprzęt w szpitalu na Prostej. Do badania nasienia

Data publikacji: 13.03.2019 13:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka wzbogaciło się o nowy sprzęt dzięki któremu badania nasienia mogą być wykonywane na miejscu

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka wzbogaciło się o nowy sprzęt, dzięki któremu badania nasienia mogą być wykonywane na miejscu
13.03.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka wzbogaciło się o nowy sprzęt, dzięki któremu badania nasienia mogą być wykonywane na miejscu. Do Poradni Leczenia Niepłodności zakupiono specjalistyczne oprogramowanie i mikroskop.

Jak informuje dr Andrzej Witczak, kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu przy ulicy Prostej w Kielcach, do tej pory takie badania wykonywała dla lecznicy firma zewnętrzna.

Dr Marek Wojner, kierownik Poradni Leczenia Niepłodności wyjaśnia, że przez niepłodność należy rozumieć regularne współżycie przez rok bez zabezpieczenia, 3 – 4 razy w tygodniu, bez efektu w postaci ciąży. Jak dodaje Marek Wojner, w Polsce niepłodność dotyczy już co piątej pary, a problem ten dotyka już ponad 50% mężczyzn.

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka wzbogaciło się o nowy sprzęt, dzięki któremu badania nasienia mogą być wykonywane na miejscu13.03.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

- Powodem tego są czynniki cywilizacyjne. To stres, codzienny pośpiech, pęd za karierą. Z jednej strony mamy coraz lepsze warunki do życia, a z drugiej nie sprzyjają one płodności. To chociażby sprzęt elektromagnetyczny, który nas wszędzie otacza, czy podgrzewane siedzenia w samochodzie, które zabijają produkcję plemników – dodaje Marek Wojner.

Każdego roku w Poradni Leczenia Niepłodności w szpitalu przy ul. Prostej rejestruje się ok. 200 nowych par. Badania są bezpłatne. Do poradni można się zarejestrować pod numerem telefonu 41 201 39 10. Pary muszą posiadać jednak skierowanie od lekarza rodzinnego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution