101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy konsultant wojewódzki w ochronie zdrowia

Data publikacji: 13.03.2019 17:51
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Lekarz Aleksandra OlawskaSzymańska

Lekarz Aleksandra Olawska-Szymańska
Kielce. 09.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Doktor Aleksandra Olawska-Szymańska została powołana na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Na co dzień pracuje w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy, gdzie jest kierownikiem oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży. Pracuje również w kieleckim oddziale Krajowego Towarzystwa Autyzmu.

Jak podkreśla, wzrasta obecnie konieczność niesienia pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla młodych ludzi w regionie. – Szczególnie dotyczy to mniejszych miejscowości. Poza Kielcami dostęp do specjalistów jest trudny, a w małych miejscowościach graniczy z cudem – mówi lekarka.

Dodaje, że dziś dużymi problemami są zaburzenia takie jak autyzm, ale także kwestia używek i związanych z nimi uzależnień. Problemy te dotyczą już nie tylko młodzieży starszej, ale i dzieci w szkołach podstawowych.  

Konsultanci wybierani są na okres 5 lat. Ich zadaniem jest dążenie do poprawy jakości oraz osiągnięcia ujednoliconych standardów w opiece medycznej. Konsultantów powołuje wojewoda w porozumieniu z ministrem zdrowia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution