101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej z budową buskiego stadionu?

Data publikacji: 14.03.2019 14:43
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przebudowa stadionu sportowego przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju
Busko-Zdrój. 18.01.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Buski magistrat ogłosił przetarg na dokończenie przebudowy tamtejszego stadionu sportowego przy ulicy Kusocińskiego. Inwestycja, o wartości prawie 5 milionów złotych, zgodnie z planem miała się zakończyć w listopadzie ubiegłego roku, niestety wykonawca, katowicka spółka S-Sport, zszedł z budowy.

Tomasz Mierzwa, specjalista ds. inwestycji w Busku-Zdroju informuje, że gmina rozwiązała umowę z poprzednim wykonawcą, który wykonał jedynie roboty ziemne zostawiając całość inwestycji na poziomie 30 procent.

- Inwestor wykonał instalacje nawadniające, drenaże, roboty konstrukcyjne pod boiska i podbudowy. Do zrobienia został szlif, czyli wyprofilowanie tych boisk z nawierzchnią trawiastą, obsianie tych boisk - wymienia Tomasz Mierzwa.

Jak podkreśla, zakres robót podany w przetargu zawiera m.in. wykonanie w całości 4 boisk piłkarskich oraz jednego wielofunkcyjnego, budowę 2 kortów tenisowych, wykonanie instalacji sanitarnych zewnętrznych czy oświetlenia.

- Ponadto trzeba wykonać obiekty wokół boisk jak: piłkochwyty, ogrodzenie od strony zachodniej, mały obiekt do gry w squasha, nawierzchnię asfaltową do jazdy na rolkach, dokończyć remont budynku szatni, głównie płytki, drzwi wejściowe z wykonaniem schodów - dodaje Tomasz Mierzwa.

Potencjalni wykonawcy mają czas na składanie ofert do 28 marca do godziny 10:00. Firma, która wygra przetarg powinna rozpocząć przebudowę w połowie kwietnia tego roku. Termin wykonania do końca sierpnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution