101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jak wykształcić dobrego budowlańca?

Data publikacji: 14.03.2019 14:57
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Olimpiada Budowlana w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu
Sandomierz. 14.03.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

„Buduj z pasją” - pod takim hasłem w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu odbył się regionalny etap Olimpiady Budowlanej. Wzięło w niej udział   12 drużyn ze świętokrzyskich, podkarpackich i małopolskich szkół.

Olimpiada Budowlana w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w SandomierzuSandomierz. 14.03.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Jak powiedziała  Krystyna Kobylakiewicz, dyrektor tzw. Budowlanki, tworzony od kilku lat dobry klimat dla szkolnictwa zawodowego na razie nie przekłada się na zwiększone zainteresowanie  kierunkami zawodowymi w jej placówce. Jej zdaniem potrzebna jest większa praca z uczniami szkół podstawowych i ich rodzicami polegająca na uświadamianiu im korzyści z tego typu wyborów. Dodała, że Zespół Szkół Budownictwa stara się przekazać młodym ludziom zależność między wiedzą, a praktycznymi umiejętnościami, bo tylko takie zestawienie poskutkuje i będą wziętymi fachowcami. Szkoła robi to poprzez zajęcia praktyczne w warsztatach szkolnych dzięki coraz częstszej współpracy z pracodawcami.

Uczniowie  biorący udział w olimpiadzie budowlanej musieli najpierw wykazać się wiedzą teoretyczną, a następnie praktycznymi umiejętnościami. W dwuosobowych zespołach mieli do wykonania zadania z zakresu murowania i tynkowania.

Michał oraz Dawid z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju powiedzieli nam, że olimpiada jest dla nich sprawdzianem. Zależy im na podnoszeniu kwalifikacji, ponieważ chcą być świetnymi budowlańcami, wyspecjalizowanymi w danej branży. Ich zdaniem, zawody budowlane to przyszłość.

Regionalny etap olimpiady budowlanej zorganizowano w Sandomierzu po raz ósmy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution