101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowoczesny obiekt w Pacanowie prawie na ukończeniu

Data publikacji: 14.03.2019 16:02
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Pacanów. Budowa nowego przedszkola na Radziwiłłówce

Pacanów. Budowa nowego przedszkola na Radziwiłłówce
14.03.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Prace przy budynku nowego przedszkola w Pacanowie na Radziwiłłówce dobiegają końca. Ogromny i nowoczesny obiekt o powierzchni 1500 metrów kwadratowych został wybudowany na działce w miejscu dawniejszego budynku Urzędu Gminy w Pacanowie. Już w czerwcu placówka ma przyjąć około 150 dzieci.

Jak informuje burmistrz Pacanowa Wiesław Skop, budynki obecnie działającego przedszkola sięgają połowy okresu międzywojennego. Jak dodaje, ząb czasu odcisnął już na nich swoje piętno. Nie było więc już najmniejszego sensu inwestować w jakiekolwiek remonty.

- Nie pasowało, żeby w takich siermiężnych warunkach lokalowych dzieci przechodziły edukację, wychowanie przedszkolne. To budynek mocno zagrzybiony. Po każdym z tych remontów po dwóch, trzech latach zaczynało się wszystko od nowa. Decyzja mogła być tylko jedna. Wybudowanie, pięknego, nowoczesnego i na miarę XXI wieku nowego przedszkola - podkreśla burmistrz.

Jak z kolei zaznacza Grzegorz Chrabąszcz, kierownik referatu inwestycji, przedszkole posiada nowoczesne i kolorowe sale dydaktyczne, dużą szatnię, kuchnię z zapleczem, pomieszczeniami socjalnymi, administracyjnymi, porządkowymi. Jak podkreśla, w przedszkolu wygospodarowano pomieszczenie na wielką 150-metrową salę rekreacyjno-widowisko-sportową. Zaś na zewnątrz, znajduje się plac zabaw z zamontowanymi już wszystkimi urządzeniami takimi jak bujaki na sprężynach, tablica do rysowania, domek, piaskownica, literowy labirynt, fakturowe stopy do ćwiczeń równowagi, zjeżdżalnie, karuzela, ścianki wspinaczkowe.

 - Przedszkole jest obiektem 6-oddziałowym. Sale rozmieszczone są w części południowej budynku. Zaś jadalnia, węzły sanitarne znajdują się w części północnej budynku. Podstawową instalacją grzewczą jest instalacja gazowa. Ponadto obiekt wyposażony jest w instalację fotowoltaiczną i w kolektory słoneczne - mówi Grzegorz Chrabąszcz.

Wiesław Skop nie wyklucza, że na terenie przedszkola być może będzie również mógł funkcjonować żłobek. Jak dodaje, to jedna z większych obok wielu innych potrzebnych inwestycji. Oficjalne przekazanie placówki do użytku ma nastąpić pod koniec kwietnia. Koszt inwestycji wynosi około 6 milionów złotych, z czego 2,5 miliona udało się gminie pozyskać z funduszy unijnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution