101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zmiany w organizacji pracy opatowskiego starostwa

Data publikacji: 14.03.2019 16:39
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Opatów. Starostwo Powiatowe
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Likwidacja Wydziału Promocji i dwóch referatów w Wydziale Geodezji, a także poszerzenie zakresu działania Wydziału Inwestycji to jedyne zmiany w strukturze organizacyjnej Starostwa Powiatowego w Opatowie, jakie wprowadził nowy zarząd powiatu.

Obowiązki, jakie spoczywały na Wydziale Promocji zostały przeniesione na Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie.

Tomasz Staniek, starosta opatowski informuje, że jednostka zarządza m.in. największą atrakcją, jaką jest Podziemna Trasa Turystyczna.

- Będziemy chcieli udoskonalić system zwiedzania tej trasy, zaopatrzymy ją w stałą wystawę. Duże zadania czekają tę jednostkę, dlatego tam przenosimy całą promocję - wyjaśnia Tomasz Staniek.

Powiatowe Centrum Kultury zarządza także placem rekreacyjnym na tzw. promenadzie oraz będzie organizować pracę Domu Muzealnego, który znajduje się na placu szpitalnym i wkrótce zostanie oddany do użytku.

Z kolei zmiany w wydziale geodezji doprowadziły do likwidacji dwóch stanowisk kierowniczych. Oba referaty zamienione zostały w wieloosobowe stanowiska.

- Do tej pory kierownik referatu miał pod sobą trzy lub cztery osoby. Uznaliśmy, że nie ma sensu mnożyć stanowisk kierowniczych - wyjaśnia starosta.

Jak dodaje, od momentu przejścia na emeryturę kierowników w 2017 roku, stanowiska pozostawały nieobsadzone.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution