101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Od dzieci do seniorek. W Kielcach cheerleaderki zawalczą o mistrzostwo Polski

Data publikacji: 14.03.2019 17:23
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Kielcach rozpoczynają się w piątek 12. Mistrzostwa Polski Cheerleaders. Rywalizacje oceniane będą w siedzibie Kieleckiego Teatru Tańca. W wydarzeniu weźmie ponad 2 tysiące uczestników z całej Polski. Pojawią się reprezentanci 31 miast, w tym Warszawy, Krakowa czy Gdańska. Podczas rywalizacji turniejowej zespoły oraz duety zaprezentują się przed międzynarodową komisją sędziowską z Finlandii, Węgier, USA i Polski.

Organizatorem mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders, a współorganizatorem Kielecki Teatr Tańca. Choreografie zostaną przedstawione w trzech różnych kategoriach: Cheer, Cheer Dance i Pom Dance.

Jak zaznacza Bartosz Pękala, prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, mistrzostwa skierowane są do osób w każdym wieku. Rywalizacja prowadzona będzie w 5 kategoriach wiekowych, gdzie najmłodsza uczestniczka ma 4 lata, a najstarsze w tym roku skończyły 80 lat.

Elżbieta Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca czuje się zaszczycona, że Stowarzyszenie Cheerleaders zdecydowało wybrać do współpracy kielecką instytucję. Liczy na to, że mistrzostwa na stałe wpiszą się w harmonogram Teatru Tańca.

Obecny na konferencji prezydent miasta Bogdan Wenta stwierdził, że kieleckie mistrzostwa w świecie sportu przez lata zyskały nie tylko ogólnopolski, ale i międzynarodowy szacunek. Dodał, że cheerleadering w pełni zasłużenie stał się oficjalną dyscypliną sportową.

Rywalizacje turniejowe rozpoczną się od piątku od godziny 8:00, a zakończą w niedzielę o 21:00. Gala 12. Mistrzostw Polski Cheerleaders zaplanowana jest na sobotę o godzinie 17:30.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution