101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Remont zakończony, ale znak został. Mieszkańcy chcą zmiany organizacji ruchu

Data publikacji: 14.03.2019 19:55
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ulica E. Plater
Kielce. 14.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Mieszkańcy ulic Emilii Plater i Jana Matejki w Kielcach domagają się usunięcia znaku „Strefa zamieszkania”. Na terenie, gdzie obowiązuje, bezwzględne pierwszeństwo mają piesi, jest też ograniczenie prędkości do 20 kilometrów na godzinę, a parkowanie jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach.

Oznakowanie zostało ustawione w sytuacji, gdy zamknięto remontowaną ulicę Wapiennikową. Kierowcy bowiem wyznaczyli sobie skrót od ulicy Ściegiennego do Czachowskiego i ruch znacznie się zwiększył. Organizacja ruchu została zmieniona na wniosek części mieszkańców, którzy chcieli poprawy bezpieczeństwa, ale po udostępnieniu dla kierowców Wapiennikowej, ruch na tych ulicach wrócił do normy.

- Zdarzyło się, że płaciliśmy mandaty za parkowanie samochodów przed własnymi domami. Gdy udostępniono ulicę Wapiennikową, to w zasadzie mieszkamy w zupełnym zaciszu i ruch jest znikomy. Ten znak to jest nieporozumienie. To jest nienormalne, żebyśmy mogli zaparkować przed swoim domem, czy nasi goście. Na to się nie godzimy - podkreślają mieszkańcy.

Radny Zdzisław Łakomiec jest zdania, że ustawiony znak jest niekorzystny dla mieszkańców.

- Trudno to zrozumieć. Byłem tam, rozmawiałem z mieszkańcami i proszą o wycofanie tych znaków, które są dla nich niekorzystne - zaznaczył radny.

Paweł Kabza dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością w kieleckim magistracie poinformował, że sygnał od mieszkańców o wzmożonym ruchu otrzymał w czerwcu ubiegłego roku. Monitoring to potwierdził i zdecydowano się na zmianę organizacji ruchu. Dodał, że jeśli jest taka potrzeba, to urzędnicy jeszcze raz przeanalizują natężenie ruchu na tych ulicach. Jeżeli okaże się, że jest on mniejszy, to organizacja ruchu może zostać zmieniona.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution